اخبار

آیا می دانید ۷۷ درصد کاربران، تنها سه روز از یک اپلیکیشن اندرویدی جدید استفاده میکنند؟

بر اساس تحقیقات به دست آمده توسط “اندرو چن” کارآفرین و تحلیلگر دره سیلیکون، مشخص شده است که رقابت بین اپلیکیشن‌ها جهت موفقیت و کسب درآمد بیشتر کاملاً با میزان استفاده کاربران از آن عجین شده است. بر اساس داده‌ها، ۷۷ درصد کاربران نهایتاً تا سه روز پس از نصب یک اپلیکیشن جدید، از آن استفاده می کنند که این موضوع می‌تواند بسیار جدی و تکان دهنده باشد. در ادامه با گجت نیوز همراه باشید.

رقابت بین اپلیکیشن‌ های موبایلی جهت نصب، دانلود و تکرر استفاده از سوی کاربران به یک رکن مهم در کسب درامد از فروشگاه‌های اپلیکیشن تبدیل شده است. چالش بزرگی که بازار های بزرگ اپلیکیشن‌ مانند گوگل پلی به وجود آورده اند، درواقع این خواهد بود که شما مطمئن شوید ظرف ۷۲ ساعت آیا برنامه ای که ایجاد کرده اید کاربران خودش را نگاه خواهد داشت و اوج استفاده مشتریان از آن همین میزان خواهد بود یا خیر!

این مقاله، یک تحقیق بسیار مفید برای توسعه دهندگان نرم افزاری بوده که به واسطه “اندرو چن” یک کارآفرین و تحلیلگر دره سیلیکون به دست آمده است. مطالعه چن که برای نخستین بار در استارت آپ هوش موبایلی “Quenttra” مطرح شده است، با تحقیق بر روی اپلیکیشن‌های پلتفرم گوگل به این نتیجه رسیده که به طور متوسط برنامه‌های اندرویدی بیش از ۷۷ درصد کاربران روزانه خودشان را در سه روز نخست انتشارشان از دست می‌دهند.

با استفاده از اپلیکیشن‌ های موجود در گوگل پلی که همگی عنوان “بیش از ۱۰ هزار بار دانلود” را به همراه داشته اند (به استثنای اپلیکیشن‌ های ساخت خود گوگل) چن این فرضیه را قرار می‌دهد که هفت روز نخست پس از عرضه، یک شانس بسیار مهم جهت اثبات توانایی های آن اپلیکیشن بوده و یک سکوی پرتاب به سمت موفقیت و حفظ حداکثری کاربران می‌باشد. بر اساس داده‌های دریافتی، اپلیکیشن‌ها ۹۰ درصد کاربران روزانه خودشان را ظرف ۳۰ روز پس از نخستین نصب و همچنین ۹۵ درصد کاربران را نیز ظرف ۹۰ روز پس از نخستین نصب از دست می‌دهند که این آمار می‌تواند واقعاً تکان دهنده باشد!

علاوه بر آن، داده‌های چن گرایشات جالب دیگری را نیز نشان می‌دهد. مدت زمان نگهداری ۱۰۰ اپلیکیشن برتر گوگل پلی توسط کاربران طی ۹۰ روز نسبت به نگهداری اپلیکیشن‌ های تازه منتشر شده و یا متوسط، به اندازه یک قطره کوچک می‌باشد. در واقع این آمار نشان می‌دهد کاربران به دنبال پیداکردن اپلیکیشن‌هایی هستند که توانسته اند طی یک هفته جذابیت خودشان را به اثبات برسانند و این اثبات در دوره‌های مختلف آنقدر تکرار شده تا موجب شود کاربران تنها مقداری کمتر از ۹۰ روز به استفاده از این اپلیکیشن‌ها بپردازند.

به عبارتی دیگر، توسعه دهندگان برنامه‌ها باید مطمئن شوند که اپلیکیشن تازه تولیدشان قادر خواهد بود تا از همان دقیقه نخست پس از نصب، کاربر را با خود همگام سازد. چن نتیجه می‌گیرد که تنها برنامه‌های تاپ و ویژه قدرت حفظ کاربران را خواهند داشت چرا که آنها بیشتر می‌توانند کاربران را تحت تأثیر خود قرار داده و یا آنها را با زندگی موبایلی خود طوری عجین کنند که گویی عدم دسترسیشان به آن اپلیکیشن غیرقابل تصور باشد(همانند پیام رسان‌های معروفی نظیر تلگرام).

منبع: phonearena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا