اخبار

آیفون ۷ پلاس اپل در گیک بنچ رویت شد و امتیازات قابل توجهی را به ثبت رساند

بالاخره انتظارها به پایان خواهد رسید و کمپانی اپل آیفون‌های جدید خود را رونمایی می‌کند. چهارشنبه همین هفته آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل در رویدادی که به همین منظور برگزار خواهد شد، رخ نشان می‌دهند. به تازگی مدل بزرگتر یعنی گوشی iPhone 7 Plus در بنچمارک گیک بنچ محک خورد.

اگر چه انتظار نمی‌رود که اساسا آیفون ۷ تغییرات ظاهری چندانی نسبت به نسل قبلی آیفون داشته باشد؛ اما موسسه KGI به این نکته اشاره داشته که در دل این آیفون پیشرفت‌های قابل توجهی صورت گرفته است. با این که دو روز بیشتر به رونمایی از این دستگاه‌ها باقی نمانده، انتشار لیست بنچمارک گیک بنچ از آیفون ۷ پلاس اپل گویا این عقیده را تایید می‌کند.

تراشه دو هسته‌ای A10 آیفون ۳,۹ – که به نظر می‌رسد آیفون ۷ پلاس اپل خواهد بود، اگر چه ممکن است مدل کوچکتر باشد – در آزمون تک هسته‌ای امتیاز ۳۳۷۹ را به دست آورد. این یک جهش بسیار بزرگ برای آیفون خواهد بود. iPhone 6s Plus در همین تست (آزمون تک هسته‌ای) امتیاز ۲۵۲۶ را کسب کرده بود. ثبت چنین امتیازی برای تراشه اپل A10  در مقایسه با همتایان خود در برندهای مختلف، آن را بسیار برتر نشان می‌دهد. تراشه اگزینوس ۸۸۹۰ در گلکسی نوت ۷ توانست در گیک بنچ و در آزمون تک هسته‌ای امتیاز ۲۰۶۷٫۶۶ را به دست آورد و اسنپدراگون ۸۲۰ کوالکام نیز در این فبلت سامسونگ در آزمون تک هسته‌ای از ۱۸۹۶ امتیاز فراتر نرفت.

آیفون 7 پلاس اپل

ثبت نتیجه آزمون چند هسته‌ای آیفون ۷ پلاس اپل در مقایسه با نسل قبلی نیز جهش بزرگی را نشان می‌دهد. آزمون چند هسته‌ای آیفون ۷ پلاس در گیک بنچ امتیاز ۵۴۹۵ را به دست آورد و این در حالی است که مدل قبلی توانسته بود امتیاز ۴۴۰۴ را برای خود به ثبت برساند. برای این که بتوانید معیاری برای مقایسه داشته باشید، بد نیست بدانید که تراشه Exynos 8890 در آزمون چند هسته‌ای برای گلکسی نوت ۷ امتیازی زیر ۶۱۰۰ به دست آورد و اسنپدراگون ۸۲۰ در همین آزمون گیک بنچ امتیاز ۵۵۱۱ را کسب کرد.

در هر صورت شکی نیست که آیفون ۷ و آیفون ۷ پلاس اپل از مغز پردازشی قدرتمندی برخوردار شده‌اند. مسلما در دو روز آینده اطلاعات و جزئیات بیشتری منتشر خواهد شد. آیفون‌های جدید اپل تنها دو روز دیگر خودنمایی کرده و تمامی اطلاعات خود را فاش خواهند کرد. ببینیم امسال غول کوپرتینو چه آشی برایمان پخته است!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا