اخبار

اپل قادر به خواندن محتوای پیام های iMassage نیست اما می تواند مخاطبین شما بر روی این اپ را شناسایی کند

وقتی که شما برای فرستادن یک پیام از اپلیکیشن iMassage استفاده می کنید ، خبر خوب این است که اپل هیچگونه پنلی برای خواندن تمام پیام های ارسالی شما ندارد و نمی تواند پیام های شما را بخواند تا از آن ها سو استفاده کند. اما اینجا اتفاقی می افتد که ممکن است کمی شما را نگران کند.

وقتی که شما تلاش می کنید تا با کسی از طریق این اپ ارتباط برقرار کنید ، این کار باعث می شود که یک پیام برای سرورهای اپل ارسال شود تا آن ها بررسی کنند ببینند آیا طرف مقابل هم دارای اپ iMassage است یا خیر. به همین دلیل اپل از اینکه شما می خواهید به چه کسی پیام بدهید آگاه می شود تا چک کند که آیا طرف مقابل هم این اپ را دارد یا خیر. اگر این اتفاق برای اینکه حس کنید که حریم خصوصی شما در خطر است کافی نیست ، باید بدانید که اپل تاریخ و ساعتی که مخاطب شما پیام را دریافت می کند را هم می داند. همچنین متوجه می شود که پیام ارسالی از طریق چه آدرس آی پی صورت گرفته است.

بله اپل این اطلاعات را پاک می کند. اما این اتفاق تا ۳۰ روز بعد از این که ایم اطلاعات نگه داری شد به وقوع نمی پوندد. اپل موظف است که اگر یک سازمان قضایی از این شرکت خواست این اطلاعات را در اختیار آن ها قرار دهد.

هر نامی که به عنوان مخاطب در گوشی آیفون ذخیره شود می توان از طریق روش گفته شده در بالا شناسایی شود. این شرکت این قضیه را روشن کرد که یک احضاریه رسمی و قانونی و یا یک رای دادگاه تنها راهی است که این اطلاعات بررسی می شود.

” ما با مجریان قانون به صورت نزدیک کار می کنیم تا به آن ها در مورد فهمیدن اینکه ما چه اطلاعاتی را می توانیم به آن ها بدهیم به آن ها کمک کنیم و این پرس و جو ها را شفاف کنیم که به هیچ وجه امکان خواندن محتوای پیام های رد و بدل شده خوانده و یا نگه داری نمی شود. ” اپل

منبع : phoneArena

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا