اخبار

برخی از شرکت های هواپیمایی آمریکا استفاده از محصولات سامسونگ در حین پرواز را منع کرده‌اند

خبر‌ها و گزارشات مربوط به انفجار گوشی گلکسی نوت ۷ (Samsung Galaxy Note 7) و همچنین سایر محصولات سامسونگ تمامی ندارند و به نظر می‌رسد بسیاری از سازمان‌های مختلف را نیز نگران کرده‌اند. به نظر می‌رسد نگرانی شرکت‌های هواپیمایی ایالات متحده آمریکا در این زمینه نیز کاملا منطقی باشد.

هفته گذشته برخی از خطوط هواپیمایی مختلف استفاده از گوشی نوت ۷ در حین پرواز را منع کرده بودند. اما حالا گفته می‌شود کادر پرواز درون هواپیماهای برخی از سرویس‌های هوایی از کاربران می‌خواهند در حین پرواز از هیچ یک از محصولات سامسونگ استفاده نکرده و گجت‌های خود را خاموش کنند.

یکی از مهمانداران هواپیما در این زمینه می‌گوید: امکان تشخیص گوشی گلکسی نوت ۷ در یک نگاه سخت است اما ما می‌توانیم در فضای بین صندلی‌ها استفاده یک کاربر از گوشی‌های تحت برند سامسونگ را تشخیص دهیم. هنوز مشخص نیست که این قانون عدم استفاده از محصولات سامسونگ در حین پرواز تنها منحصر به چند خط هوایی می‌شود یا خیر. برخی از اعضای اتحادیه مهمانداران هواپیما از ثبت شدن قانونی مبنی بر چک کردن گوشی هر کاربر در این زمینه اظهار نگرانی می‌کند.

طی ساعات گذشته موفق شدیم با یکی از سخنگویان خطوط هواپیمایی ایالات متحده آمریکا مصاحبه‌ای انجام دهیم. ایشان در صحبت‌های خود ممنوعیت استفاده از محصولات سامسونگ در حین پرواز را رد کرده است. با این حال وی اخیرا ایمیلی حاوی قوانین و جزئیات مختلف در این زمینه را برایمان ارسال کرده است که در این گزارش شاهد پیروی سرویس‌های هواپیمایی از پیشنهادات FAA جهت خاموش نگه داشتن گوشی نوت ۷ و عدم اتصال آن به منبع شارژ هستیم. در ادامه توجه شما را به متن ایمیل ارسالی از این مسئول بخش هوایی ایالات متحده آمریکا جلب می‌نماییم:

 

امنیت و حریم شخصی مسافران، کارمندان و هواپیما در آمریکا برای ما در اولین اولویت قرار دارد.

اخیرا سازمان FFA اطلاعیه‌ای مبنی بر عدم استفاده از گوشی گلکسی نوت ۷ در حین پرواز را منتشر کرده است که در همین راستا مهمانداران و سازمان‌های هوایی آمریکا از کاربران می‌خواهند تا این گوشی را در حین پرواز خاموش نگه داشته و از اتصال آن به منبع شارژ خودداری کنند. ما همچنین در سایت aa.com یک اطلاعیه مبنی بر این موضوع منتشر کرده‌ایم.

با توجه به درخواست بازگرداندن این گوشی توسط خود سامسونگ، Faa از کاربران می‌خواهد تا گوشی خود را حتما در وضعیت خاموش نگه داشته و از اتصال به منابع انرژی مختلف دور نگه دارد. اگر چمدان شما قبل از پرواز بررسی شده است، لطفا گلکسی نوت ۷ خود را از آن خارج کرده و آن را به همراه خود نگه دارید. از همکاری شما متشکریم.

با توجه به درخواست بازگردانی گوشی نوت ۷ توسط شرکت سازنده و اطلاعیه منتشر شده توسط سازمان Faa ، مهمانداران ما از مسافران می‌خواهند تا این گوشی را خاموش نگه داشته و هرگز آن را به منابع شارژ متصل نکنند. از همکاری شما متشکریم.

پیام سایت aa.com : گلکسی نوت ۷ سامسونگ : سازمان faa پیشنهاد می‌کند گوشی نوت ۷ را از داخل چمدان خود خارج کرده، آن را خاموش کنید و از اتصال به منابع مختلف انرژی دور نگه دارید – آقای کنت پاول ، سخنگوی خطوط هوایی ایالات متحده آمریکا

 

سامسونگ رسما از تمامی دارندگان گوشی گلکسی نوت ۷ خواسته است تا آن را خاموش کرده و به محل خریداری آن بازگردانند. نسخه‌های ترمیم شده و سالم از این محصول با آرم S بر روی جعبه دوباره به قفسه فروشگاه‌ها می‌رسند. شرکت سامسونگ فردا دیتابیس جدیدی از شماره IMEI محصولات ترمیم نشده خود را منتشر خواهد کرد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا