اخبار

جدیدترین آمار توزیع اندروید

بر اساس آخرین آمار بدست آمده، در حالی که اپل به دنبال رونمایی از نسخه جدید ios 11 خود است، هنوز هم اندروید به یک توزیع منعطف نرسیده است. آمار نشان می دهد با ورود یک نسخه جدید از اندروید زیاد تغییری در توزیع دیگر نسخه ها روی نمی دهد؛ اندروید نوقا در ماه جاری به روند رو به رشد خود ادامه داد و درصد توزیع اندروید مارشمالو در این ماه با کاهش همراه بود. همچنین تاکنون نشانه‌ای از اندروید اوریو دیده نمی‌شود. در ادامه می‌توانید تغییرات درصد توزیع نسخه‌های اندروید را برای ماه جاری مشاهده کنید.

توزیع اندرویدچیزی که به طور واضح مشخص است افزایش سهم اندروید نوقا ۷٫۰ و ۷٫۱۱ بوده که به طور کلی درصد آن به ۱۵٫۸ رسیده است.برای مقایسه باید اشاره کنیم که سهم اندروید مارشمالو در بازه‌ی زمانی مشابه سال قبل، سه درصد نسبت به سهم اندروید نوقا بیشتر بود. سهم سایر نسخه‌های اندروید از جمله مارشمالو نیز در ماه جاری کمتر از یک درصد کاهش یافته است. جالب اینجاست که اندروید ۴٫۴ kitkat هنوز هم ۱۵٫۱ درصد سهم خود را طی چند ماه اخیر حفظ کرده است.

گوگل چند هفته قبل، انتشار آپدیت اندروید اوریو را برای گوشی‌های هوشمند سری پیکسل و نکسوس آغاز کرده؛ اما سهم این نسخه از سیستم عامل موبایل گوگل همچنان زیر ۰.۱ درصد است و به همین جهت نام اندروید اوریو در لیست ماه سپتامبر دیده نمی‌شود. امید می‌رود که پروژه‌ی Treble در آینده بتواند سرعت گسترش نسخه‌های جدید سیستم عامل اندروید را افزایش دهد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا