اخبار

سیری باگ پیدا کرد؛ توانایی خواندن اعلان ها در زمان قفل صفحه نمایش

با اخرین آپدیت iOS و گذشت زمان زیاد از آخرین به روز رسانی این سیستم عامل، باگ جدیدی در آن کشف شده که موجب خواندن اعلان ها توسط سیری حتی با قفل بودن صفحه نمایش می شود.

اپل در دو نسخه آخر سیستم عامل iOS تغییرات امنیتی زیادی را استفاده کرده و به کار برده است. البته این شرکت تا جایی که توانسته موفق نبوده و باگ های امنیتی زیادی در طی این چند ماهه در iOS 11 کشف شده است. سیستم‌‌عامل و باگ‌ها دو مقوله‌ی جدایی‌ناپذیر هستند و شرکت‌های سازنده همواره برای برطرف کردن سریع این مشکلات و رخنه‌ها تلاش می‌کنند؛ با این حال برخی از آن‌‌ها به قدری بزرگ و حساس هستند که خبرساز می‌شوند. باگ جدید کشف‌شده در دستیار هوشمند اپل موسوم به سیری به افراد اجازه می‌دهد در زمان قفل بودن گوشی از پیام‌های‌ دریافتی اپلیکیشن‌های غیر پیش‌فرض iOS مطلع شوند.

در باگ کشف شده جدید، هنگامی که دستگاه در قسمت show previews روی حالت when unlocked نیز تنظیم شده باشد، سیری به‌راحتی و با گفتن «Hey Siri, read my notifications» پیام‌های دریافتی را می‌خواند. منبع کشف این باگ، درگیر بودن اپلیکیشن‌های پیام‌رسان سیگنال، واتساپ، اسکایپ و تلگرام با این مشکل را تأیید می‌کند. خوشبختانه اپلیکیشن پیش‌فرض Messages اپل به این مشکل دچار نشده است؛  زیرا کاربر در هنگام درخواست خواندن اعلان‌های این اپلیکیشن، باید ابتدا قفل گوشی را باز کند.

اپل اعلام کرده که به دنبال کشف مشکل است و به سرعت در نسخه جدید این مساله را حل می کند. حتی با آپدیت ۱۱٫۳ iOS نیز این مساله برطرف نشده بود و مشکل همچنان پابرجا است. طبق اعلام اپل، این مشکل در به‌روزرسانی نرم‌افزاری بعدی iOS برطرف خواهد شد؛ البته اپل هنوز تاریخ دقیقی برای ارائه‌ی این به‌روزرسانی اعلام نکرده است. تا زمان ارائه‌ی به‌روزرسانی، کاربران می‌توانند از غیر فعال کردن اعلان‌های لاک‌اسکرین برای اپلیکیشن‌های پیام‌رسان و خاموش کردن سیری در زمان قفل بودن گوشی برای رهایی از این مشکل استفاده کنند.

آیا شما نیز از سیری استفاده می کنید؟

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا