اخبار

لنوو با اخراج ۷۰۰ نفر از کارمندان موتورولا باز هم خبرساز شد

به تازگی اطلاعات ناراحت کننده‌ای در مورد تصمیم شرکت بزرگ لنوو برای اخراج ۷۰۰ نفر از کارمندان موتورولا منتشر شده که می‌تواند از شکوهی که این شرکت چینی در گذشته داشت، بکاهد. بر اساس اطلاعاتی که سایت Droid-Life اعلام کرده، قرار است ۷۰۰ نفر از ۱۲۰۰ کارمند شعبه آمریکا موتورولا برای کاهش دادن هزینه‌ها اخراج شوند که موجی از اعتراضات را به همراه داشته است. حتی یکی از کارمندان با سابقه‌ای ۲۰ ساله با انتشار پستی در فیسبوک، از اخراج شدن خود خبر داده که می‌تواند جدی بودن لنوو در این کار را نشان دهد.

بدون شک لنوو که به عنوان یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان کامپیوتر در جهان شناخته می‌شود، این کار را برای توسعه بخش اسمارت فون‌های خود انجام داده و امیدوار است بتواند با دیگر سازندگان، رقابت داشته باشد. شاید بتوان یکی از دلایلی که این اواخر از موفقیت موتورولا کاسته است را عدم تبلیغات مناسب برای گوشی‌های هوشمند سری Z در نظر گرفت. محصولاتی همچون سری Moto G که پیش از این با برند موتورولا وارد بازار شدند، مورد استقبال بسیاری از کاربران قرار گرفتند و حتی عرضه Moto Z با قیمتی بالاتر نسبت به دیگر گوشی‌های این شرکت، فروش خوبی را برای لنوو به همراه داشت‌.

بسیاری از تحلیلگران از وضع بسیار نابسامانی که برای موتورولا پیش آمده، ابزار تأسف کرده‌اند. همزمان با انتشار خبر مربوط به اخراج ۷۰۰ نفر از کارمندان موتورولا مدیران لنوو برای مقابله با هجوم رسانه‌ای، از سابقه تعدیل نیروی کارمندان لنوو در سال‌های گذشته خبر دادند تا وضعیت بسیار بدی که برای شرکت آمریکایی موتورولا پیش آمده، فراموش شود. به هر شکل لنوو اعلام کرده که موتورولا همانند گذشته به کار خود ادامه خواهد داد اما تعداد کارمندان این شرکت کمتر از قبل خواهد بود.

شاید برایتان جالب باشد اگر بگوییم که در سال ۲۰۱۲ و زمانی که گوگل مدت زمان کوتاهی این شرکت را به تصاحب خود درآورد، ۲۰,۰۰۰ نفر استخدام شدند. اما حالا تعداد این افراد به ۵۰۰ نفر کاهش پیدا کرده که نشان می‌دهد موتورولا ۹۷٫۵ درصد از کارمندان خود را تنها طی ۴ سال از دست داده است.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا