اخبار

مدل 2019 مک بوک ایر حافظه ذخیره سازی کندی دارد

مک بوک ایر 2019 (MacBook Air 2019) یکی از دستگاه های ادیت شده از مک بوک می باشد که دارای قیمتی پایین تر نسبت به رده بالاهای اپل (Apple) بوده و دارای نمایشگر تروتون بوده و از صفحه کلید بروزرسانی شده نیز بهره مند است. همراه موبایلستان به ادامه مطلب بپردازید.

این دستگاه حدود یک هفته است که به بازار عرضه شده و کم کم مورد تست و بررسی گروه های مختلفی قرار می گیرد. همین موضوع باعث شده است که اندک اندک اشکلات و ویژگی های موجود در این محصول مشخص شده و به اطلاع کاربران برسد. به دنبال همین موضوع یکی از کارشناسان وب سایتی فرانسوی مدعی شده است که اپل از SSD کندتری نسبت به مک بوک ایر 2018 در نسخه 2019 استفاده کرده که موضوعی بسیار عجیب به نظر می رسد.

عملکرد کند حافظه مک بوک ایر

وب سایت فرانسوی اعلام کرده است که برای رسیدن به این موضوع از ابزار Blackmagic Disk Speed Test استفاده کرده اند تا بتوانند تست های گوناگونی را بر روی مک بوک ایر 2019 انجام دهند. اما نتایج بدست آماده در نوع خود جالب بوده و باعث تعجب همگان شده است. ظاهرا تست های انجام شده نشان می دهند که SSD استفاده شده در مک بوک ایر 2019 دارای سرعت خواندن 1.3 گیگابایت بر ثانیه و سرعت نوشتن 1 گیگابایت بر ثانیه است.

اما این موضوع زمانی جالب می شود که بدانید SSD استفاده شده در مک بوک ایر 2018 موفق شده بود که سرعت خواندن و نوشتن 2 و 0.9 گیگابایت بر ثانیه را به ثبت برساند. با مقایسه ساده میان اعداد موجود متوجه می شویم که فارق از پیشرفت 100 مگابایتی در بخش نوشتن، SSD مک بوک ایر 2019 در زمینه خواند اطلاعات چیزی در حدود 35 درصد افت سرعت نسبت به نسل پیشین خود تجربه کرده است.

البته باید این موضوع را درنظر داشته باشیم که استفاده کردن از SSD قدرتمندتر در این محصول به قیمت افزایش پرداختی کاربران تمام خواهد شد. در واقع اپل با اتخاذ این تصمیم باعث شده است که قیمت مک بوک ایر جدید حدود 100 دلار کاهش داشته باشند. به این ترتیب می توان گفت که اپل برای داشتن عنوان مقرون‌ به ‌صرفه ‌ترین مک ‌بوک در بین مک ‌بوک ‌های جدید راهی جز این نداشته است. با این حال گفتنی است که دانشجوها این امکان را دارند که با استفاده کردن از تخفیف های مختلف ویژه، مک بوک ایر 2019 را با قیمت 999 دلار خریداری کنند.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا