اخبار

کاغذ الکترونیکی ۱۳٫۳ اینچی سونی رونمایی شد

توسعه‌ی کاغذ الکترونیکی و جایگزینی آن با کاغذ و قلم معمولی یکی از شیوه های نوین جلوگیری از هدر رفتن کاغذ و قطع بی مورد درختان است.که بسیاری از امور، از جمله امر نگهداری و حمل اسناد روی کاغذ را بسیار ساده‌تر می‌کند.سونی از جمله‌ی کمپانی‌هایی است که در این راستا فعالیت می‌کند و روز گذشته‌ هم نسل جدید کاغذ الکترونیک خود را رونمایی کرد. سونی کاغذ الکترونیک جدید خود را DPT-RP1 نام نهاده است.

با وجود کتابخوان های بسیار و متنوعی که توسط آمازون در سراسر دنیا در دسترس عموم قرار گرفته است، اما باید به این نکته اشاره کرد که سونی ۱۰ سال پیش با رونمایی از Librie، این شاخه از محصولات الکترونیک را بنیان نهاده است. البته در سال‌های اخیر سونی فعالیت چندانی در حوزه‌ی کتاب‌خوان‌های الکترونیک و کاغذ الکترونیک نداشته و همین موضوع باعث شده است آمازون موفقیت خوبی را در این حوزه به دست بیاورد.

سونی در حال حاضر کاغذ الکترونیکی DRT-RP1 را معرفی کرده که رزولوشن آن از ۱۲۰۰ در ۱۶۰۰ نقطه به بیش از ۱۶۵۰ در ۲۲۰۰ نقطه افزایش پیدا کرده است. سونی این کاغذ الکترونیک را با روکشی ضد لغزش همراه کرده است که از این‌رو تجربه‌ای نزدیک به استفاده از کاغذ معمولی به هنگام استفاده در کاربران القا می‌کند. این کاغذ الکترونیک همچنین از یک قلم دیجیتال بهره می‌برد. خود کاغذ الکترونیک نیز با وجود بهره‌گیری از همان سایز نسل پیش، از ویژگی‌های جدیدی نظیر ضخامت و وزن کمتر و همچنین سرعت بالاتر بهره می‌برد. سونی به این نکته اشاره کرده است که ضخامت این کاغذ به‌سختی از ضخامت ۳۰ ورق کاغذ بیشتر می‌شود.

همچنین سونی برنامه ای ساخته است که بتوان به کمک آن  تبدیل وب‌سایت‌ها و مستندات را به پی‌دی‌اف برای ارسال روی کاغذ الکترونیکی به‌سادگی از طریق بی‌سیم انجام داد. DTP-RP1 اکنون فقط قادر است با فایل‌های PDF کار کند، از این‌رو هنوز گزینه‌ی خوبی برای جایگزینی با کیندل آمازون نیست. البته محصول جدید سونی می‌تواند گزینه‌ی خوبی برای افرادی باشد که روزانه یادداشت‌های زیادی می‌نویسند و دوست دارند آن‌ها را نیز به‌صورت الکترونیک در دسترس داشته باشند.

کاغذ الکترونیکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا