اخبار

اکسپریا XZ3 از چهار دوربین تا یک دوربین 48 مگاپیکسلی

همان‌طور که پیش از این در موبایلستان برای شما نوشتیم، شایعات اولیه در رابطه با تلفن همراه هوشمند اکسپریا XZ3 حاکی از آن بودند که این تلفن همراه هوشمند از دو دوربین در بدنه پشتی خود بهره می‌برد که به‌احتمال‌قوی از نوع به کار رفته در اکسپریا XZ2 Premium است و اندکی پس‌ازآن  نیز شایعاتی در زمینه 4 دوربینه بودن این دستگاه منتشر شدند. با این وجود مدرک افشا شده اخیر در این رابطه، ادعای یاد شده را رد کرده است.

مطالب مرتبط

پس‌ازآن تصویر 360 درجه منتشر شده از این تلفن همراه هوشمند که پیش از این به آن پرداخته شده است، شایعه وجود دوربین دوگانه در بدنه پشتی آن را رد کرد و هم‌اکنون فهرست بنچ مارک افشا شده از اکسپریا XZ3 مدعی وجود یک حس‌گر پیشرفته دوربین در بدنه پشتی این دستگاه شده است. این تلفن همراه که با شماره مدل H8416 نامیده شده است دارای یک دوربین بسیار قوی با رزولوشن 48 مگاپیکسلی است.

اکسپریا XZ3 از چهار دوربین تا یک دوربین 48 مگاپیکسلی

همان‌طور که بسیاری از شما می‌دانید، فهرست‌های بنچ مارک از مشخصات سخت‌افزاری اصلی اندکی فاصله دارند اما با توجه به این‌که سونی به‌تازگی از حس‌گر دوربین 48 مگاپیکسلی IMX586 رونمایی کرده است می‌توان نتیجه گرفت که اطلاعات این فهرست بنچ مارک درست است و دستگاه هوشمند یاد شده از این حس‌گر بهره‌مند خواهد شد. این دوربین حتی بسیار قوی از دوربین 40 مگاپیکسلی به کار رفته در هواوی P20 Pro است که از فناوری مشابه Quad Bayer بهره می‌برد.

البته این پایان کار نیست و به‌تازگی تصویر زنده دیگری اکسپریا XZ3 رونمایی شد که خبر از وجود دوربین دوگانه را در این دستگاه می‌داد اما این تصویر زنده، عکس‌های قبلی را نقص نخواهد کرد و بر همین اساس نیز عده‌ای بر این باورند که سونی به‌جای یک دستگاه در حال ساخت دو نسخه از اکسپریا XZ3 است که همین امر نیز می‌تواند توضیحی بر گزارش‌های متناقض ارائه شده در رابطه با این تلفن همراه هوشمند باشد. با این وجود تنها اندکی بیشتر از یک ماه تا تاریخ رونمایی از این تلفن همراه هوشمند یعنی سی‌ام سپتامبر سال جاری زمان باقی است و تمام ابهامات در این تاریخ برطرف خواهد شد.


مطالعه بیشتر

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا