اخبار

گوگل مشکل امنیتی فورتنایت را کشف کرد

بازی فورت نایت در میان خوانندگان موبایلستان نیز هواداران زیادی دارد ولی باید بدانید که گوگل در 15 ماه اوت به حفره امنیتی ویژه‌ای در بازی فورتنایت نسخه اندروید پی برد که به‌موجب آن هکرها می‌توانستند در هنگام نصب این بازی از جانب کاربر، بدافزاری را به‌صورت مخفیانه بر روی سیستم او نصب کنند. در همین راستا گوگل به‌سرعت با کمپانی سازنده این بازی تماس گرفت.

مطالب مرتبط

گوگل پس از تماس گرفتن با کمپانی اپیک حتی ویدئویی را برای این کمپانی به نمایش درآورد که نشان‌دهنده این بود که نرم‌افزار فورتنایت با استفاده از نصب کننده این بازی بر روی یک دستگاه همراه هوشمند سامسونگ نصب شد. زمانی که بازی باز شد، یک نرم‌افزار مخرب به‌جای این بازی راه‌اندازی شد. بر اساس اطلاعات به‌دست‌آمده از Google Issue Tracker، این نصب کننده به هر نرم‌افزاری که دارای نام com.epicgames.fortnite بود اجازه نصب شدن می‌داد. از طرفی نرم‌افزار غیرمجاز می‌توانست در هنگام نصب تمامی مجوزهای دسترسی‌ای که از سوی کاربر به نرم‌افزار اصلی داده می‌شد را نیز در اختیار داشته باشد و به بخش‌هایی از قبیل گالری و… دسترسی پیدا کند.

کشف رخنه امنیتی در نصب کننده فورتنایت از جانب گوگل

در تاریخ 17 اوت کمپانی اپیک نسخه 2.1 از نصب کننده فورتنایت را عرضه کرد که با تغییر حافظه نرم‌افزار از حافظه جانبی به حافظه داخلی این نقص را برطرف می‌کرد و گوگل درخواست کرد تا قبل از افشای این ماجرا فرصتی 90 روزه به این کمپانی بدهد تا در این مدت کاربرها به ‌به‌روز کردن نرم‌افزار یادشده بپردازند. بااین‌حال گوگل بر اساس سیاست‌های افشای خود تنها پس از 7 این کار را انجام داد.

لازم به ذکر است که کمپانی اپیک می‌بایست برای قرارگیری این بازی بر روی پلی استور 30 درصد از درآمد خود را به گوگل می‌پرداخت و به همین دلیل نیز از مخاطبان خود درخواست کرد تا برای دور زدن این موضوع، نرم‌افزار یادشده را از طریق یک نصب کننده به‌صورت جداگانه نصب کنند. اما به نظر می‌رسد که با وجود این مشکلات، گوگل فرصت این را داشته باشد که نرم‌افزار اپیک گیمز را بر روی پلی استور قرار داده و درآمد یادشده را از آن خود کند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا