اخبار

تسهیل توسعه هوش مصنوعی با پلتفرم HiAI 2.0 هوآوی

در سومین کنفرانس Huawei Eco-Connect Europe، هوآوی HiAI 2.0 را معرفی کرد؛ یک پلتفرم باز که برای تسهیل توسعه هوش مصنوعی در تجهیزات مختلف طراحی شده است. آخرین نسخه از این پلتفرم به توسعه‌دهندگان این اجازه را می‌دهد تا با یک اکوسیستم باز از چیپست‌های هوآوی، تجهیزات و فضای ابری از طریق بسترهای پیش بینی شده با نام‌های HiAI Foundation، HiAI Engine و HiAI Service بهره‌مند شوند.
«لو ون‌یو» مدیر کارگروه هوش مصنوعی بخش مدیریت محصولات هوآوی گفت: «در ماه آوریل ۲۰۱۸، این شرکت از HiIA 1.0 رونمایی کرد که یک پلتفرم محاسباتی هوش مصنوعی تلفن همراه بود. با همراهی توسعه‌دهندگان این پلتفرم باعث کاهش زمان و پیچیدگی توسعه برنامه‌ها شد.
حالا HiAI 2.0 با قدرت محاسباتی بیشتر، API (رابط برنامه نویسی) های غنی‌تر و پشتیبانی بهتری از طیف گسترده‌ای از دستگاه‌ها را به ارمغان خواهد آورد. این ماجرا به طور قابل‌ملاحظه‌ای موانع وارد شدن به توسعه هوش مصنوعی را از بین می‌برد تا توسعه‌دهندگان بیشتری امکان ورود به را داشته‌باشند و برنامه‌های کاربردی جدیدی برای کاربران بسازند.»

پلتفرم HiAI چیست و چگونه کار می‌کند؟

همانطور که اشاره شد نسخه جدید پلتفرم HiAI توسعه‌دهندگان را قادر می‌کند دسترسی بیشتری به قابلیت‌های چیپست‌ها، تجهیزات و فضای ابری هوآوی داشته باشند. این شامل سه بخش HiAI Foundation، HiAI Engine و HiAI Service می‌شود که با هماهنگی‌شان می‌توانند پاسخ‌گوی نیازهای توسعه‌دهندگان باشند. اما این سه بخش دقیقا چه وظایفی دارند و چگونه کار می‌کنند؟

تسهیل توسعه هوش مصنوعی با پلتفرم HiAI 2.0 هوآوی

HiAI Foundation

HiAI Foundation دسترسی توسعه‌دهندگان به قابلیتهای چیپ‌ست مانند پشتیبانی از Framework های چندگانه و نیز قابلیت‌های محاسباتی سطح بالا را فراهم می‌کند.
پلتفرم HiAI توانایی‌ چیپ‌ست Kirin 980 با دو واحد پردازش عصبی (NPU) را در سرعت تشخیص تصویر تا ۴۵۰۰ تصویر در هر دقیقه، بالا می‌برد که این دو برابر تراشه قبلی هواوی یعنی Kirin 970 است. همچنین این ماجرا از تعداد بیشتری از اپراتورها و مدل‌های توسعه‌دهنده پشتیبانی و فضایی را ایجاد می‌کند که برنامه‌های هوش مصنوعی می‌توانند به راحتی اجرا شوند و تجربه کاربری بهتری را ارائه دهند.

HiAI Engine

HiAI Engine دست برنامه نویسان را با گزینه‌های بیشتری که ارائه می‌دهد، باز می‌گذارد. APIهای ارائه شده در این پلتفرم به توسعه‌دهندگان اجازه می‌دهد تا به سرعت ویژگی‌های کلیدی را به پروژه‌هایشان اضافه و تلاش‌های خود را روی ارائه یک محصول متقاعدکننده متمرکز کنند. یکی از جدیدترین نمونه‌های HiAI Engine کارشده را می‌توان در گوشی HUAWEI Mate 20 که اخیرا عرضه شده، مشاهده کرد.
برای مثال AI Spotlight Reel در این گوشی می‌تواند کلیپ‌هایی را شناسایی کند که در همه آن‌ها یک فرد مشخص وجود دارد و براساس آن‌ها و به طور خودکار یک مونتاژ ۱۰ ثانیه‌ای تولید کند. این ویژگی با استفاده از تشخیص چهره و زیبایی‌شناسی که AI Engine مسوول آن است، صورت می‌گیرد. با بهره‌مندی از پیشرفت قدرت محاسبات HiAI، امکان فعال‌سازی AI Engine برای تکمیل اصلاح خودکار در تلفن همراه فراهم می‌شود.

HiAI Service

HiAI Service پلی بین خدمات و نیازهای کاربران ایجاد می‌کند. با اتصال این دو، توسعه‌دهندگان می‌توانند به‌موقع و پیشگیرانه، پیش بینی ارائه خدمت به کاربران را نمایند.
تا به امروز، بیش از ۱۰۰۰ شریک و ۴۵۰.۰۰۰ توسعه‌دهنده فعال در اکوسیستم Huawei HiAI حضور دارند تا بیش از ۳۰۰ میلیون کاربر از قابلیت‌های هوش مصنوعی بهره‌مند شوند. تحت برنامه HiAI، هوآوی ۱۳ مرکز تحقیق و توسعه و ۲ آزمایشگاه را در سرتاسر جهان برای همکاری با توسعه‌دهندگان محلی در توسعه برنامه‌ها دایر کرده است.
همچنین این آزمایشگاه‌ها نقش سکوی پرتاب را برای توسعه‌دهندگان موفق برای اجرای پروژه‌هایشان در سطح جهانی، ایفا می‌کند. هوآوی همچنان متعهد به همکاری با شرکای خود برای ساخت اکوسیستم هوش مصنوعی و تکمیل تجربه برنامه هوش مصنوعی است.


بیشتر بخوانید

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا