اخبار

AMD از نظر درآمد ماهیانه از اینتل پیشی گرفت

AMD جدیدا دچار یک رشد سرسام آور در دنیای کامپیوتر شده است. این شرکت نه تنها به دلیل کارت های گرافیک وگا، بلکه به دلیل ساخت و تولید تراشه های جدید رایزن و Threadripper نیز شهرت خاصی دریافت کرده ،  شرکت ام‌ای‌دی، بخش اعظمی از یک دهه‌ی گذشته را در سایه‌ی اینتل سپری کرد و این ماه، یکی از معدود مواردی محسوب می‌شود که توانسته است از رقیب اصلی خود، پیشی بگیرد.

Threadripper 1950X یکی از تراشه هایی است که توانسته AMD را یک سر و گردن بالا بکشد. در اسفندماه گذشته، وقتی که AMD از پردازنده‌های رایزن رونمایی کرد، سهم بازار پردازنده‌های مرکزی این شرکت، تنها ۲۷.۶ درصد بود؛ اما معرفی پردازنده‌های تردریپر، این رقم را به ۴۹ درصد در تیرماه و ۵۶ درصد در مردادماه رساند.

یکی از پرفروش ترین تراشه های AMD ، تراشه رایزن ۵ ۱۶۰۰ است که ۶ هسته مرکزی دارد و قیمتی معادل ۲۲۰ دلار. در آن طرف، پردازنده‌ی Core i7 7700K، پرفروش‌ترین مدل اینتل محسوب می‌شود و توانسته است در صدر فهرست پرفروش‌ترین پردازنده‌های سایت آمازون قرار بگیرد. اینتل امیدوار است که با عرضه‌ی نسل هشتم پردازنده‌های خود (کافی لیک)، بتواند سهم بازار ازدست‌رفته‌ی خود را با ارائه‌ی مدل‌هایی قدرتمند با ارزش خرید بالا، مجددا به‌دست آورد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا