اخبار

پایان تحقیقات اولیه اپل در زمینه عملکرد قلب کاربران اپل واچ

همانطور که پیش از این نیز در موبایلستان خوانده‌اید، شرکت اپل با عرضه قابلیت نظارت بر عملکرد قلب در نسخه جدید اپل واچ، کاربران را بیش‌ازپیش به این محصول امیدوار کرد و به تازگی مشخص شده است که تحقیقات اولیه انجام شده برای کاربران نخست این فناوری برای اپل واچ به پایان رسیده است.

مطالب مرتبط

از یک سو می‌دانیم که قابلیت‌های تشخیص ضربان قلب بر روی گجت‌های همراهی مانند اپل واچ در نوع خود بسیار مفید هستند ولی از سوی دیگر هنوز سطح دقیق کاربری این فناوری مشخص نشده است و به همین دلیل نیز شرکت اپل از چندی پیش یک دوره آزمایشی تحلیل داده‌های مربوط به ضربان قلب کاربران اپل واچ را آغاز کرد.

پایان تحقیقات اولیه اپل در زمینه عملکرد قلب کاربران اپل واچ

در این دوره اولیه که در اوایل سال جاری آغاز شدقرار شد تا مشخص شود که آیا تهدیدهای جدی برای قلب کاربران توسط این سیستم قابل پیش‌بینی خواهد بود یا خیر. به این ترتیب تهدیدی بیماری قلبی به واسطه استفاده از ساختار هشداردهنده، پیش از وقوع قابل پیش‌بینی و به همین دلیل پیش‌گیر خواهد بود.

قرار بر این بود که نخستین دوره این آزمایش‌ها تا اوایل سال 2019 ادامه داشته باشد ولی به‌نظر می‌رسد که اپل دوره نخست را بسیار زودتر از حد تصور به پایان رسانده است و بر اساس اعلان رسمی این شرکت، دور نخست این تحقیقات رسما به انتها رسیده است.

البته هنوز برای دریافت نتایج زود است و به‌نظر می‌رسد که فاز تحلیل داده‌های جمع‌اوری شده به حداقل چند ماه زمان نیاز خواهد داشت. این تحقیقات با همکاری اپل و مرکز سلامت استنفورد انجام شده است و قرار است تا نشان دهنده وضعیت بیماری‌های خاص قلبی باشد. در صورت توفیق این ساختار می‌توان انتظار داشت داشت که نرم‌افزار تحقیقات قلب اپل روی آیفون و اپل واچ به یک محصول بسیار کاربردی برای دارندگان این دستگاه‌ها بدل شود.


بیشتر بخوانید

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا