اخبار

هکر اپل توسط این شرکت استخدام شد

شرکت اپل برای خوانندگان موبایلستان نیازی به معرفی ندارد ولی نکته مهم این است که حتی این شرکت بزرگ نیز در برابر هک در امان نیست و در این میان چندی پیش یک فرد ناشناس با هک کردن یک ترابایت از داده‌های این شرکت، دردسر امنیتی بسیار بزرگی برای آن‌ها ایجاد کرده بود.

مطالب مرتبط

بااین‌وجود نکته مهم این است که بعد از مدتی مشخص شد که این هکر اپل در حقیقت یک نوجوان بوده است و همین موضوع نیز به‌شدت موجب ایجاد شگفتی در میان مدیران این شرکت شد. در این میان عکس‌العمل اولیه کاملا طبیعی بود و این جوان توسط مقامات قانونی دستگیر شده و به مرکز بازپروری اخلاقی انتقال پیدا کرد.

 

هکر اپل توسط این شرکت استخدام شد

بااین‌وجود اپل به این تهدید به وجود آمده به‌عنوان یک فرصت نگاه کرده و با پیشنهاد کار به سراغ این هکر جوان رفت. به این ترتیب هکر اپل به‌زودی به‌عنوانی عضوی از خانواده این شرکت مشغول به فعالیت خواهد شد. در حقیقت هکر اپل از یک روش بسیار ویژه برای برداشت حجمی نزدیک به 1 ترابایت داده از سرورهای این شرک استفاده کرده بود و نتیجه این امر نیز توجه شدید متخصصان این شرکت به هکر اپل بود.

جالب است که این هک در سال 2016 انجام‌شده بود و این هکر جوان در آن زمان در سن قانونی قرار نداشت ولی به‌تازگی پس از دستگیری او، مراحل 8 ماه دوره بازپروری اخلاقی برای این فرد اعمال شده و در حال سپری شدن است که البته برای او یک مجازات بسیار سبک به‌حساب می‌آید زیرا هم‌اکنون این هکر در سن قانونی بوده و می‌توانست با مجازات زندان روبرو گردد.

شایان‌ذکر است که بخشی از داده‌های هک شده توسط این هکر به اطلاعات سرورهای آیفون مربوط بود که سروصدای بسیار زیادی را در رسانه‌های جهانی به راه انداخت. بااین‌وجود این جوان استرالیایی توانست تا با خوش‌شانسی محض نه‌تنها از مجازات بزرگی فرار کند بلکه به‌عنوان کارمند در شرکت اپل استخدام گردد.


بیشتر بخوانید

پیش‌فروش گوشی هوشمند سونی اکسپریا XZ3 آغاز شد

ال جی ساعت‌های هوشمند جدید خود را در طول یک ماه آینده معرفی می‌کند

دستگاه جدید سامسونگ رازآلود باقی ماند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا