اخبار تکنولوژی

آیفون ۱۵ اولترا جایگزین پرو مکس می شود

اپل اخیراً سری آیفون ۱۴ را عرضه کرده است، اما شایعات و اطلاعات افشا شده در مورد نسل بعدی آیفون یعنی سری آیفون ۱۵ شروع به انتشار کردند. حال گزارشی منتشر شده که نشان می‌دهد آیفون ۱۵ اولترا یکی از مدل‌های نسل بعدی است.

اگر آخرین گزارش مارک گورمن از بلومبرگ را باور کنیم، غول فناوری کوپرتینویی کار بر روی مدل جدید اپل آیفون ۱۵ اولترا را آغاز کرده است که جایگزین مدل پرو مکس خواهد شد.

این گزارش همچنین می‌افزاید که سری آیفون ۱۵ شاهد بزرگ‌ترین تغییر در طراحی سری آیفون از زمان عرضه آیفون ۱۲ در سال ۲۰۲۰ خواهد بود. در میان برخی تغییرات عمده، این شرکت می‌تواند ارائه پورت USB-C را در محصولات جدید به کار گیرد. همچنین گزارش‌هایی وجود دارد که تمامی مدل‌های سری آیفون ۱۵ با Dynamic Island عرضه خواهند شد.

آیفون ۱۵ اولترا پرچمدار بعدی اپل

تغییر نام از Pro Max به Ultra تعجب آور نیست و با توجه به اینکه سری اپل واچ اکنون دارای یک مدل Ultra است، منطقی به نظر می‌رسد. این شرکت یک سال است که مدل‌های آیفون تحت آزمایش قرار داده و پس از دو سال عرضه مدل مینی، این شرکت با آیفون ۱۴ پلاس جدید، آن را کنار گذاشته است.

فروش مدل Mini عالی نبود، بنابراین شرکت با این فرض که مشتریان علاقه‌ای به فرم فشرده ندارند، به مدل پلاس روی آورد. اما گزارش‌ها حاکی از آن است که آمار فروش آیفون ۱۴ پلاس جدید نیز خوب نیست و این شرکت تولید آیفون ۱۴ را کاهش داده تا تولید مدل‌های پرو را افزایش دهد. در هر صورت برای کسب جزئیات بیشتر منتظر ماند تا مشخص شود برنامه اپل چیست.

پیش بینی شده در سال ۲۰۲۳ شاهد معرفی نسل بعدی آیفون باشیم که همچنان شامل چهار مدل مختلف خواهد شد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا