اخبار

اپل در آیفون های 2022 مودم 5G اختصاصی به کار می‌گیرد

این روزها بیشتر تولیدکنندگان گوشی هوشمند اندرویدی یک مدل 5G را به بازار عرضه کردند. اما انتظار داریم اپل نیز بزودی گوشی هوشمند 5G خود را در بازار عرضه کند. در اوایل سال جاری گزارشی منتشر شد که نشان می‌داد اپل از همکاری با اینتل دست برداشته و می‌خواهد بدون اتکا به شرکا تولید قطعاتی داشته باشد.

یکی از این قطعات مودم 5G است که مدتیست اختلافی بین اپل و دیگر تولیدکنندگان از جمله اینتل و کوالکام به وجود آمد. حال به تازگی گزارش جدیدی منتشر شده که می‌گوید در سال 2022 آیفون‌های اپل با مودم ۵ جی اختصاصی عرضه می‌شوند.

آیفون های 2022 اپل با مودم 5G سریع همراه هستند

در حال حاضر کوالکام تامین کننده چیپست اپل است و تنها برنامه دارد تا سال 2020 مودم ۵ جی را برای آیفون تولید کند. اما به دلیل اختلافاتی که میان دو شرکت وجود دارد، اپل تمایلی به همکاری نداشته و قصد دارد بزودی کناره‌گیری کند. گفته می‌شود اپل یک تیم تحقیق و توسعه به کار گرفت که در شهر کالیفرنیا و سن دیگو مستقر هستند.

منبع گزارش کرد که سال 2022 قرار است آیفون‌ها با چیپ اختصاصی ۵ جی ساخت اپل راهی بازار شوند. این چیپ مصرف انرژی کمی داشته و ابعاد آن نیز بسیار کوچک است. البته برای سال 2023 اپل قصد دارد مودم یکپارچه 5G را برای محصولات آیفون خود در نظر گیرد.

در ماه آگوست امسال بود که سامسونگ پردازنده اگزینوس 9820 را با مودم یکپارچه 5G همراه ساخت. حتی هوآوی نیز سال جاری کایرین 990 با چیپ یکپارچه ۵ جی را معرفی کرده که در میت 30 تعبیه شده است. به هر حال برای کسب جزئیات بیشتر باید منتظر ماند.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا