اخبار

عرضه بتای توسعه‌دهندگان ۹ برای watchOS 5

کمپانی اپل به‌تازگی و تنها چند روز بعد از عرضه از سیستم‌عامل watchOS 5 در نسخه بتای توسعه‌دهندگان ۸، از بتای توسعه‌دهندگان ۹  این سیستم رونمایی کرد. همان‌طور که خوانندگان وب‌سایت موبایلستان می‌دانند، زمانی که  watchOS 5 به‌صورت رسمی عرضه شود، با مدل‌های ساعت‌های هوشمند اپل سری ۱، ۲ و ۳ سازگار خواهد شد. بااین‌حال لازم به ذکر است که این سیستم‌عامل بر روی اولین نسل از ساعت‌های هوشمند اپل که با نام سری ۰ شناخته می‌شوند، کار نخواهد کرد.

مطالب مرتبط

این نسخه جدید از سیستم‌عامل گجت‌های پوشیدنی اپل شامل چند ویژگی جدید از قبیل تبدیل ساعت به سیستم واکی تاکی باقابلیت‌های فشاری برای صحبت کردن است. همچنین قابلیت جدید دیگر در این نسخه از سیستم‌عامل یادشده به کاربران اجازه می‌دهد تا به مسابقات ورزشی بپردازند و تمرین‌های ورزش‌هایی نظیر یوگا و پیاده‌روی را ردیابی کنند. همچنین دوندگان قادر خواهند بود تا برای سرعت خود هدفی تعیین کنند و کسانی که به پادکست‌ها گوش می‌دهند می‌توانند از طریق ساعت هوشمند خود این کار را انجام دهند. نسخه جدید watchOS سیری را باقابلیت‌های جدید برای اپل واچ عرضه خواهد کرد. سیری روتین روزانه شما را خواهد آموخت، تیم‌های ورزشی شما را دنبال خواهد کرد و در صورت نیاز نقشه را باز می‌کند.
watchOS 5
لازم به ذکر است که این به‌روزرسانی تنها برای توسعه‌دهندگان در دسترس است زیرا نسخه نهایی هنوز به‌صورت پایدار عرضه نشده است و این نسخه توسعه‌دهنده تنها به این منظور ارائه می‌شود تا نرم‌افزارهای خود را بر روی این سیستم‌عامل جدید تست کنند. توسعه‌دهندگانی که برای برنامه ویژه توسعه‌دهندگان اپل ثبت‌نام کرده باشند می‌تواند با باز کردن نرم‌افزار اپل واچ در آیفون خود و رفتن به آدرس General > Software Update، این به‌روزرسانی را دریافت و نصب کنند.
البته لازم به ذکر است که از پیش‌شرط‌های این به‌روزرسانی این است که باتری دستگاه باید از ۵۰ درصد بیشتر باشد، ساعت باید به شارژر اپل واچ متصل باشد و آیفون کاربر باید برای نصب این نسخه از نرم‌افزار، در نزدیکی ساعت قرار داشته باشد. جالب است بدانید که نسخه نهایی watchOS 5 در ابتدای ماه میلادی آینده عرضه خواهد شد.


بیشتر بخوانید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا