اخبار تکنولوژی

موسس تلگرام تاکید می کند که واتساپ را حذف کنید

پاول دورف، موسس تلگرام در واکنش به امنیت واتساپ با انتشار پستی از کاربران خواسته که از این پیام‌رسان دوری کنند. مدیر تلگرام ضمن برشمردن بسیاری از نقص‌های امنیتی شبکه اجتماعی مذکور اعلام کرده که هکرها می‌توانند به همه چیز در گوشی‌های کاربران واتساپ دسترسی کامل داشته باشند.

پاول دوروف مالک و مدیر تلگرام نوشته که مهم نیست شما ثروتمندترین فرد روی زمین باشید، اگر واتساپ را روی گوشی هوشمند خود نصب کنید تمام اطلاعات موجود بر روی گوشی شما قابل دسترس است. همانطور که جف بزوس، مالک آمازون و یکی از ثروتمندترین افراد دنیا در سال ۲۰۲۰ متوجه این امر شد.

دوروف اعلام کرد که از مردم نمی‌خواهم که به تلگرام کوچ کنند، کما اینکه تلگرام با بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال و ۲ میلیون ثبت نام روزانه نیازی به تبلیغات اضافی ندارد و می‌توانید از هر برنامه پیام‌رسانی که دوست دارید استفاده کنید، اما توصیه می‌کنم که از واتساپ دوری کنید که که بالغ بر ۱۳ سال به عنوان یک ابزار نظارتی فعالیت می‌کند.

موسس تلگرام واتساپ را ناامن می داند

پیش از این دوروف گفته بود که دو سال پیش مشخص شد که از جف بزوس برای استخراج ارتباطات خصوصی و عکس‌هایی که متأسفانه به واتس‌اپ متکی بود سوء استفاده شده است. از آنجایی که به نظر می رسید این حمله از سوی یک دولت خارجی سرچشمه می گیرد، این احتمال وجود دارد که تعداد بی شماری از رهبران تجاری و دولتی دیگر هم هدف قرار گرفته باشند.

پیش از این پاول دورف به فاصله چند روز از آشکار شدن یک حفره امنیتی جدی جدید در واتساپ با انتشار بیانیه‌ای در کانال رسمی خود در تلگرام این فرضیه را مطرح کرد که سازمان‌های جاسوسی از واتساپ به عنوان یک ابزار نظارتی برای جاسوسی در مورد عکس‌ها و تماس‌های غیر واتساپی استفاده می‌کنند.به گفته دورف، این موضوع به خوبی از آسیب‌پذیری‌هایی کشف شده در این پیام‌رسان مشهود است. بنیانگذار تلگرام در بخشی از بیانیه خود فهرستی از مقالاتی که برای رسیدن به این نتیجه از آن‌ها استفاده کرده است را نیز به اشتراک گذاشت تا صحت گفته‌های خود را تایید کند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا