اخبار تکنولوژی

ایلان ماسک رسما به خرید توییتر تن داد

خبرگزاری بلومبرگ ساعاتی پیش اعلام کرد که ایلان ماسک مدیرعامل شرکت تسلا بازهم فرآیند خرید شبکه اجتماعی توییتر را پی‌گرفته است و این بار قصد دارد سهام کامل این شرکت را با همان قیمت پیشنهادی قبل یعنی ۵۴.۲ دلار به ازای هر سهم خریداری کند. خبری که ماسک نیز ساعتی قبل آن را تایید کرد.

ماه آوریل گذشته بود که ایلان اعلام کرد قصد دارد با پرداخت هزینه‌ای قابل توجه شبکه اجتماعی پرطرفدار توییتر را خریداری کند. چندی پس از انتشار این خبر و رشد قابل توجه سهام این شرکت، ایلان ماسک سعی کرد با بهانه‌‌های مختلف این پیشنهاد خود را پس بگیرد و از این معامله خارج شود. توییتر نیز در سمت دیگر سعی کرد که با ثبت شکایت‌های مختلف در مراجع قانونی او را در این قرارداد باقی نگه‌دارد. به نظر می‌رسد پس از ماه‌‌ها جنجال بالاخره ایلان ماسک به خرید این شبکه اجتماعی رضایت داده است.

بنا به گزارشی که امروز از سوی بلومبرگ منتشر شد ماسک قرار است همانطور که در ماه آوریل پیشنهاد داده بود سهام شرکت توییتر را با قیمت ۵۴.۲ دلار خریداری کند. مدیرعامل تسلا نیز ساعتی پیش به صورت رسمی این خبر را تایید و اعلام کرد که با ارسال نامه‌ای به هیئت مدیره توییتر خرید سهام این شرکت را با این قیمت تایید کرده است. به این ترتیب ایلان ماسک برای خریداری این شبکه اجتماعی باید چیزی در حدود ۴۴ میلیارد دلار هزینه کند.

انتشار این خبرها سبب شد که قیمت سهام توییتر در زمان کوتاهی به میزان قابل توجهی رشد کند و به قیمت پیشنهادی ایلان بسیار نزدیک شود. سهام این شرکت امروز چیزی در حدود ۹.۴۶ دلار یا ۲۲.۲۴ درصد رشد پیدا کرد و به قیمت ۵۲ دلار رسید. باید دید که چه زمانی سهام این شرکت به قیمت پیشنهادی ایلان ماسک یعنی ۵۴.۲ دلار می‌رسد.

ایلان پیش از این اعلام کرده بود که به دلیل انتشار گزارش‌های نادرست از تعداد کاربران حقیقی توییتر و همچنین تعداد کاربرانی که با استفاده از ربات در این شبکه اجتماعی حضور دارند، از خرید این شرکت منصرف شده است. او در زمانی اعلام کرد که چیزی در حدود ۹۰ درصد از اتفاقات این شبکه اجتماعی توسط ربات‌ها صورت می‌گیرد. این در حالی است که به تازگی موتور جستجوی Cyabra و شرکت CounterAction اعلام کرده‌اند که بررسی‌های آن‌ها نشان می‌دهد به ترتیب چیزی در حدود ۱۱ و ۵.۳ درصد از این اتفاقات ناشی از عملکرد ربات‌ها و حساب‌های کاربری دروغین است.

پایان حواشی توییتر و ایلان ماسک

در سمت دیگر سهام داران توییتر نیز مدعی بودند که ماسک قصد داشته است با اعلام قیمت ۵۴.۲ دلاری برای هر سهم این شرکت، قیمت آن را افزایش و سپس سهام خود را به فروش برساند و به این ترتیب یک دستکاری در قیمت سهام این شرکت صورت دهد.

این موضوعات سبب شده بود که سهام داران توییتر و ماسک شکایت‌های قضایی مختلفی را علیه یکدیگر مطرح کنند. قرار بود تا چند روز دیگر در دادگاهی در ایالت Delaware آمریکا به این شکایت‌ها رسیدگی شود. اکنون به نظر می‌رسد که با اتفاقات رخ داده و رضایت ایلان ماسک به خریداری این شرکت، این شکایت‌ها به صورت کامل پس گرفته شوند. به نظر می‌رسد که مطرح کردن این شکایت‌ها از سوی توییتر تاثیر فراوانی بر روی تصمیم جدید ایلان ماسک داشته است.

 ماسک اعلام کرده است که قصد دارد این پیشنهاد مطرح شده را در روزهای آینده پیگیری کند «تا به سرانجام برسد». خبرگزاری CNBC آمریکا نیز امروز اعلام کرد که ایلان ماسک و توییتر قصد دارند در دوشنبه پیش‌رو این قرارداد را نهایی کنند. البته روزنامه واشنگتن پست اعلام کرده است که توییتر هنوز این پیشنهاد مدیرعامل تسلا را نپذیرفته است. خبر دیگری که هم اکنون توسط خبرگزاری‌های مختلف در حال انتشار است نشان می‌دهد که ایلان ماسک قصد دارد حساب کاربری دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا در توییتر را دوباره فعال کند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا