اخبار

eye tracking : پتنت جدید نوکیادر دسامبر شایعاتی مبنی بر کار کردن نوکیا روی وسایل یا گجتهای پوشیدنی به ویژه تکنولوژی کنترل چشم شنیده میشد. چهار ماه بعد این تولید کننده فنلاندی پتنتی را ثبت کرد که فعل و انفعال بین کسی که لباس یا پوشیدنی متصل به دستگاهی (گجتی) را پوشیده و وسیله ای که نوکیا آن را صفحه نمایش نزدیک چشم (NED) نامیده است را ارتقا میبخشید.
این پتنت شامل دو دوربین میباشد که یکی از آنها برای کمک به پیدا کردن موقعیت مکان نما در صفحه به چشم خیره میشود و دیگری روی ردیابی حرکتهای دست تمرکز میکند تا به کاربر برای انتخاب یک گزینه در منو کمک نماید. در ارتباط با این پتنت، این حرکتهای دست میتوانند شامل تکان دادن کف دست یا مشت باشد. اولین دوربین میتواند مادون قرمز باشد که روی یک چشم کاربر NED متمرکز شده است. دوربین دوم نیز احتمالاً در پتنت به این شکل معرفی شده است “دوربینی به طرف پایین که حرکتهای دست را مشاهده میکند”.
نوکیا نگاهی نیز به گجت گوگل (گوگل گلس یا عینک گوگل) داشته و روشهای فعل و انفعالی موجود در این وسیله را نا کارآمد میخواند. در انتها اگر هنوز نمیتوانید این دستگاه نوکیا (NED) را تصور کنید به طرح ضمیمه شده در پایین که نشان دهنده پتنت نوکیا میباشد توجه نمایید.

 
ادامه خبر در سایت
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا