اخبار

ورود تبلیغات فیس‌بوک به پیام‌رسان واتس‌اپ

چنانچه خوانندگان وب‌سایت موبایلستان می‌دانند در ابتدای هفته جاری ، براون اکتون  به‌عنوان یکی از بنیان‌گذاران واتس‌اپ دلیل خود برای ترک فیس‌بوک که در حدود یک سال قبل رخ داده بود را افشا کرد. با صحبت در رابطه با این موضوع، او افشا کرد که مارک زاکربرگ به‌عنوان مدیر ارشد اجرایی فیس‌بوک برنامه داشت که تبلیغات را حتی قبل از خرید واتس‌اپ در درون آن جای بدهد و هم‌اکنون که 5 سال از مالکیتش به این نرم‌افزار گذشته است، این کار را انجام خواهد داد.

مطالب مرتبط

بر اساس اطلاعات منتشر شده از WABetaInfo که ارائه اطلاعات دقیق در رابطه باقابلیت‌های نرم‌افزار یاد شده را در کارنامه خود دارد، این پلتفرم پیام‌رسان محبوب قصد دارد تا تبلیغات را به نسخه iOS این نرم‌افزار وارد کند. این تبلیغات درواقع تکرار شده آن دسته از تبلیغاتی هستند که در هنگام مشاهده استوری ها در اینستاگرام برای کاربران ظاهر می‌شوند. بااین‌حال چیزی که در اینجا نامشخص است، نحوه انتخاب تبلیغات نمایشی برای کاربران است.

ورود تبلیغات فیس‌بوک به پیام‌رسان واتس‌اپ

همان‌طور که می‌دانید، پیام‌های واتس‌اپ رمزگذاری شده است و این به معنای آن است که فیس‌بوک نمی‌تواند به  آن‌ها دسترسی داشته باشد. بااین‌وجود، این کمپانی می‌تواند تلفن همراه افراد را پروفایل فیس‌بوکشان پیوند دهد. این امر به فیس‌بوک اجازه خواهد داد تا تبلیغات واتس‌اپ را بر پایه فعالیت‌های کاربر در دیگر شبکه‌های اجتماعی مرتبط با فیس‌بوک تنظیم کند.

البته ازآنجایی‌که این قابلیت هنوز در مرحله اولیه خود قرار دارد، بسیار نادر است اگر کاربران آیفون این تبلیغات را در نرم‌افزار واتس‌اپ خود مشاهده کنند. بااین‌وجود به‌محض راه افتادن این قابلیت برای کاربران آیفون، اندرویدی ها نیز دیر یا زود آن را دریافت خواهند کرد.


بیشتر بخوانید

افشای تصاویری جدید از هواوی میت 20 پرو

پس از افشای آمار فروش فاجعه‌بار، سقوط اچ تی سی ادامه دارد

اوپو Realme 2 با دوربین، نمایشگر و باتری بهتر از نسل پیشین عرضه می‌شود

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا