اخبار

گوگل و تصاحب برند فیت بیت برای خلق گجت های پوشیدنی منحصربفرد

در نهایت شرکت گوگل پس از مدت‌ها انتظار، خرید فیت بیت (FitBit) را رسمی کرد و این شرکت بزرگ تولید کننده گجت‌های پوشیدنی را تصاحب کرد. غول جستجو اینترنتی می‌خواهد از این پس محصولات فیت بیت با عنوان Made by Google روانه بازار کند.

خرید فیت بیت بدان معناست که گوگل در پی آن است تا سیستم عامل Wear OS خود را احیا کند. پیش از این شایعه شد که گوگل به دنبال رونمایی پیکسل واچ است و در نهایت خرید فیت بیت به این شایعات رنگ و بوی واقعیت بخشید. تصاحب فیت بیت از این رو بوده که شرکت مورد بحث به دنبال تولید گجت پوشیدنی چون دستبند تناسب اندام و ساعت هوشمند است. البته این اعلامیه تنها برای مشخص شدن توافق میان گوگل و فیت بیت بوده و در این میان زود است تا اظهار نظری درباره ساعت هوشمند جدید گوگل داشت. تاکنون برنامه دقیق این کمپانی مشخص نشده که چه محصولی را در این زمینه با برند خود عرضه می‌کند.

FitBit

گفتنی است که گوگل فیت بیت را آزاد گذاشته تا به فعالیت خود با برندش ادامه دهد اما در این میان عنوان Made by Google در تولیدات فیت بیت به کار گرفته خواهد شد. شایان ذکر است که پیش از گوگل، فیسبوک نیز پیشنهادی به فیت بیت داده اما گوگل با پیشنهاد وسوسه برانگیز خرید را نهایی کرد.

فیت بیت تحت اختیار گوگل درآمد

خرید فیت بیت برای گوگل دردسرهایی هم به دنبال دارد. زیرا مشتریان فیت بیت انتظار دارند با تصاحب این کمپانی توسط یک شرکت دیگر، داده‌های خصوصی که هفت روز هفته و 24 ساعت شبانه روز در اختیار گجت پوشیدنی فیت بیت قرار می‌گرفته، افشا نشود. گوگل وعده داده که تمامی این حریم خصوصی در جای خود باقی خواهد ماند و دستخوش تغییری نخواهند بود. فیت بیت تبلیغات هدفمندی داشته و با خرید آن توسط گوگل، رشد بزرگی پیدا خواهد کرد.

همچنین انتظار داریم گوگل نیز به موفقیت قابل توجهی در صنعت گجت پوشیدنی دست پیدا کند. مدتهاست که فیت بیت برای فروش دردسترس قرار داشته و شرکت‌های بزرگی به سراغ آن رفته و پاسخ منفی شنیدند. اما در نهایت گوگل با پیشنهاد وسوسه انگیز این برند را تصاحب کرد تا آینده متفاوتی برای بخش محصولات پوشیدنی خود ایجاد کند. به هر حال باید منتظر ماند تا مشخص شود برنامه گوگل برای فیت بیت چیست.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا