اخبار

HTC One E8 در برایر HTC One M8 : مقاسه دوربین ها


اتفاق نظر بر وضع حاکم
احتمالا نیاز نیست که ما به این موضوع اشاره کنیمم که تصمیم HTC برای روانه کردن پرچمدار خود همراه یک دوربین ۴ مگاپیسلی موضوعی بسیار بحث بر انگیز است .بر اساس گفته های خود کمپانی پیکسل های بزرگتر M8 که اندازه ی ۲ میکرومتر دارند باعث عالی شدن دوربین دستگاه شده است ، اگرچهه ما کاملا با این حرف مخالفیم . در واقع ، ما همچنان فکر میکنیم که دوربین M8 در پشت دوربین اسمارت فون های رقیب گم شده است .
اخیرا HTC یک گوشی جدید به نام E8 که که یک ورژن بسیار مشابه اما پلاستیکی از M8 است با دوربین ۱۳
مگاپیکسل .ما اینارا فرصتی دیدم تا این دو گوشی را در رقابت باهم بگذاریم و ببینیم چه رخ میدهد .
مرحله نهایی
بگذارید نخست حقایق را بگوییم . گوشی E8 به یک دوربین ۱۳ مگاپیکسلی ، با سایز سنور ۱/۳.۰۶ اینچ و دیافراگم ۲.۲f مجهز است و یک فلاش LED که از نظر ما ضعیف است .اسمازت فون دیگر M8 که به طور کامل شیوه ی متفاوتی داردکه به آن اشاره شد .در طرف دیگر htc m8 برای هدف دیگری در تلاش است …همان طوری که قبلا هم اشاره شد htc m8 با یک سنسور ۱.۳ اینچی ۴ مگاپیکسلی “الترا پیکسل” با دیافراگم f/2.0 به همراه یک فلاش LED دوگانه پا به میدان گذاشته است.

در کل ، در این رقابت دوربین E8 قوی تر از دوربین M8 عمل کرد ، تقریبا در تمام زمینه ها . به زبان دیگر ، در حالی که میزان جزئیاتی که توسط شوترE8 ارائه میشود به صورت غیر قابل انکاری بهتر است است.علاوه بر این , این برخلاف ضعف عکس گرفتن E8 می باشد و در حقیقت فرانژ (نوار تداخلی) زرد رنگی در عکس ها و همین طور عکاسی فرو نوردهی را به طور یک پارچه ای عرضه میدارد (همان چیزی که M8 نیز ارائه میکند) و در حقیقت وقتی E8 در عکاسی خطایی میکند دقیقا در شرایط مشابه M8 نیز همان خطا را تکرار میکند و هر دو به برآیندهای قیاس پذیری منتهی میشوند که به وضوح به دلایل مختلف در مرتبه پایین تری قرار میگیرند.
یکی از ظرافت های M8 در ضبط ویدیو هاست ، جایی که برتری ویدیو ها تولد شده ی آن که به طور مشخصی پویا تر از ویدیو های تار E8 هستند .E8

M8

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا