اخبار

انگلیس همکاری با هوآوی را برای توسعه ۵G متوقف کرد

دولت انگلیس تصمیم خود را برای همکاری با هوآوی در توسعه شبکه G5 تغییر داده و تا پایان سال‌ جاری استفاده از تجهیزات این شرکت را متوقف خواهد ‌کرد. همراه موبایلستان به ادامه مطلب توجه فرمایید.

علیرغم فشار مداوم ایالات متحده مبنی بر اجازه ندادن تجهیزات شبکه هوآوی در شبکه‌های ۵G انگلیس، در ژانویه انگلیسی‌ها اعلام کردند که این هشدار را رعایت نمی‌کنند. دولت انگلیس تصمیم خود را برای همکاری با هوآوی در توسعه شبکه G5 تغییر داده و در جریان آن قرار شد تا پایان سال‌جاری استفاده از تجهیزات این شرکت را متوقف کند. تجهیزات از بزرگ‌ترین تامین‌کننده شبکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار خواهند گرفت.
در آن زمان, بوریس جانسون گفت: ” ایالات‌متحده از تصمیمش ناامید شده‌است”. نخست‌وزیر انگلیس , احساس کرد که هیچ گزینه دیگری وجود ندارد که او به خاطر مزیت‌های فن‌آوری و نوآوری هاوایی در این رقابت تصمیم بگیرد .

تحریم های ایالات متحده علیه هواوی فشار بیشتری به انگلیس وارد کرده تا هواوی را از شبکه‌های ۵G خود حذف کند

اما طبق گفته دولت آمریکا، هواوی به دلیل روابط شایعه شده خود با دولت کمونیست چین، تهدیدی برای امنیت ملی است. البته هواوی بارها این موضوع را تکذیب کرده‌است. ایالات متحده تلاش کرد انگلیس را متقاعد کند که اگر هواوی درگیر در شبکه ۵G این کشور باشد، نمی تواند اطلاعاتی را به متحدانش منتقل کند. و سرانجام برخی از شکست ها در تصمیم نخست‌وزیر وجود داشت. بلومبرگ گزارش می‌دهد که جانسون می‌تواند در جلسه روز سه‌شنبه شورای امنیت‌ملی اعلام کند که تجهیزات هواوی پیش از پایان سال‌آینده در شبکه‌های انگلیس ممنوع خواهد شد.

در ایالات متحده آمریکا محصولات هوآوی، از جمله تلفن و تجهیزات شبکه، برای استفاده ارتش و شرکت‌های مخابراتی ممنوع است. برخی از ارائه دهندگان بی‌سیم روستایی تجهیزات هوآوی را در شبکه‌های قدیمی خود دارند که دولت فعلی مایل به حذف آنهاست. در حالی که ایالات‌متحده فشار کافی برای به دست آوردن توپ در بریتانیا اعمال کرد، چیزی که انگلیسی‌ها را متقاعد کرد که دوباره در مورد حضور هوآوی در شبکه ۵G خود فکر کنند. آخرین تغییر قانون صادرات از سوی ایالات‌متحده بود .طبق‌ قوانین جدید ، یک کارخانه ریخته‌گری با استفاده از فناوری آمریکایی برای تولید تراشه نمی‌تواند هیچ گونه کالایی را به هوآوی بدون مجوز از ایالات‌متحده ارسال کند. در نتیجه، هاوایی می‌تواند مجبور به استفاده از تراشه ” untrusted ” شود که به شدت می‌تواند امنیت شبکه ۵ G را که در تجهیزات هوآوی به کار میرود را کاهش دهد . یک بررسی در بریتانیا به این نتیجه رسید که تحت این شرایط ، کشور قادر نخواهد بود امنیت ۵ G خود را کنترل کند .حزب محافظه‌کار که نخست‌وزیر جانسون به آن تعلق دارد این تصمیم را دارد که به تجهیزات هوآوی اجازه استفاده از آن را بدهد.باب‌سلی، یکی از اعضای حزب محافظه‌کار , از تحریم انتخابات بریتانیا برای بازبینی تصمیم اولیه خود تقدیر کرد . او گفت : ” تحریم‌ها پویایی را تغییر داده‌اند . دولت گوش می‌دهد و اهمیت دادن به آن‌ها بخاطر تلاش برای انجام کار صحیح اعتبار ببخشد”باب‌سلی، همچنین اضافه کرد که اعضای پارلمان می‌خواهند “تاریخ جدیدی از جعبه جدید” و “تاریخ پستی” نباشد.

پس از تاریخ قبلی، هیچ شرکتی قادر به نصب تجهیزات هواوی در انگلیس نیست. تا تاریخ اخیر، تمام تجهیزات هواوی باید در این کشور حذف شوند. این سیاستمدار دوست دارد “اواخر سال ۲۰۲۱” را برای تاریخ جدید تنظیم نکند، در حالی که بحثی در مورد اینکه “تاریخ پیدایش” در تقویم چگونه قرار خواهد گرفت، وجود ندارد. دامنه مورد نظر تاریخ بین ۲۰۲۳ و ۲۰۲۵ است.بعضی از محافظه‌کاران در تلاشند تا چنین شرایط سخت و محکمی را دنبال نکنند.نیل اوبراین:گفت که نگران زمانبندی حذف لوازم هوآوی نیست و همچنین نگران حذف تجهیزات از شبکه‌های قدیمی‌تر نیست .دلیلش این است که دومی “طی چند سال به پایان عمر خود خواهد رسید”.

این اظهارات دیمین گرین است که از تجهیزات قدیمی نیز نگران است.او به سادگی می‌خواهد ممنوعیت تجهیزات جدید را تا سال ۲۰۲۴ در این مجلس مشاهده کند.

نسل بعدی اتصال بی‌سیم ، ۵G سرعت بارگیری اطلاعات را تا ده برابر سریعتر از ۴G LTE ارائه می‌دهد. نه تنها این امکان را به کاربران می‌دهد که به جای دقیقه ، فیلم‌ها را در چند ثانیه بارگیری کنند ، بلکه باید به ایجاد فناوری‌ها و مشاغل جدید نیز کمک کند.

همانطور که در این مقاله مطالعه کردیددولت انگلیس تصمیم خود را برای همکاری با هوآوی در توسعه شبکه G5 تغییر داده و تا پایان سال‌جاری استفاده از تجهیزات این شرکت را متوقف خواهد‌کرد.تجهیزات از بزرگ‌ترین تامین‌کننده شبکه در سراسر جهان مورد استفاده قرار خواهند گرفت .


دیگر مطالب پیشنهادی:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا