اخبار

سری میت 40 هواوی با پردازنده کرین 1000 می‌آیند

شرکت هوآوی با وجود آن که تحریم‌هایی از سوی دولت امریکا دریافت کرده اما همیشه در تلاش است تا استقلال داشته و نوآوری‌هایی به خرج دهد. این شرکت چینی تاکنون توانست تحولی در صنعت گوشی هوشمند چین ایجاد کند و در این راستا جزئیاتی درباره نسل بعدی پردازنده پرچمدار این کمپانی آشکار شد. همراه موبایلستان باشید.

مدتی است که هوآوی روی پردازنده نسل جدید کرین مشغول کار است. پردازنده‌ای که به نام کرین 1000 شناخته شده و تحت فرآیند 5 نانومتری تحت توسعه قرار دارد. در حالی که خانواده پرچمدار میت 30 از پردازنده کرین 990 هفت نانومتری قدرت می‌گیرند، در اواخر سال 2020، هوآوی با معرفی کرین 1000 این چیپ 5 نانومتری قدرتمند را در سری میت 40 تعبیه خواهد کرد.

نسل بعدی پردازنده کرین 5 نانومتری است

این بدان معناست که باید شاهد عملکرد سخت افزاری قابل توجهی در نسل بعدی میت باشیم. البته هوآوی همیشه سعی داشته نوآوری و ویژگی‌های قابل توجهی را در سری میت قرار دهد. پردازنده جدید به چیپ A77 مجهز است و در اواسط سال 2020 معرفی و در میت 40 به کار گرفته می‌شود.

Rei Zhengfei مدیرعامل هوآوی اخیرا درباره تحریم‌های ایالات متحده برعلیه هوآوی اظهار داشت که این شرکت بدون آمریکا هم زنده خواهد ماند و متکی به هیچ شرکت یا کشوری نیست. این گفته‌ها نشان می‌دهند که هوآوی درصدد بوده تا عملکرد بهتری نسبت به قبل از خود نشان دهد.

در هر صورت جزئیات درباره پردازنده نسل جدید کافی نیست و باید منتظر ماند تا هوآوی این چیپ هشت هسته‌ای را معرفی کند.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا