اخبار

پیش بینی هواوی برای دنیای تکنولوژی در سال 2025

هواوی گزارش بین المللی چشم انداز جهان (Global Industry Vision) را منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه فناوری هوشمند بر اساس داده‌ها و نمونه‌هایی از استفاده روزانه کاربران در هر بخش نفوذ می‌کند. همراه موبایلستان به ادامه مطلب بپردازید.

مطالب مرتبط:

کمپانی هواوی روند تکنولوژی، از جمله پوشش 5G، هوش مصنوعی (AI)، ربات خانگی و میزان استفاده دستیار هوشمند را تا سال 2025 پیش‌بینی کرده است. این گزارش تحت عنوان 10 mega-trend شناخته می‌شود که به پیش‌بینی آینده از جنبه های مختلف می‌پردازد و اغلب بخش‌های آینده از جنبه‌های تکنولوژی را مورد بررسی قرار می‌دهد. کمپانی هواوی که یکی از معروف‌ترین برند‌های جهان است، پیش‌بینی روند تکنولوژی تا سال 2025 را بدین شکل اراپه کرده است و در این جا می‌خواهد 10 mega-trend را به ما توضیح دهید.

امکان تهیه هر قطعه از بیش از دو تامین کننده ؛ راهکار هوآوی برای شرایط خاص

1ـ زندگی با ربات

تحولات اخیر، هوش مصنوعی ادراکی و فناوری‌های شبکه، استفاده از ربات‌ها را در سناریوهای مختلف خانگی و شخصی افزایش می‌دهد. (Global Industry Vision (GIV پیش‌بینی می‌کند که تا سال 2025 میزان استفاده از ربات‌های خانگی به 14 درصد برسد.

2ـ چشم‌انداز برجسته

توسعه VR /AR ،5G (واقعیت افزوده / واقعیت مجازی)، یادگیری استفاده از ماشین و سایر فناوری‌های جدید، چشم اندازهای جدیدی را برای تجارت و فرهنگ‌های ما باز می‌کند، به ما این امکان را می‌دهد تا مسافت‌ها را تشخیص دهیم و فراتر از تاریخ ببینیم. GIV تخمین می‌زند که نسبت شرکت‌هایی که از AR / VR استفاده می‌کنند به 10 درصد افزایش می‌یابد.

3ـ جستجوی صفر

هواوی همچنین در گزارش خود در مورد مفهوم جستجوی صفر صحبت کرده است. روزانه عملکرد ما در فضای مجازی و حتی فضای حقیقی توسط میلیون‌ها دستگاه دارای سنسورهای مختلف نظارت می‌شود، از این رو می‌توان در کسری از ثانیه با پردازش اطلاعات جمع آوری شده از طریق خصوصیات فردی افراد و علایق آنها دست پیدا کرد. جستجوهای آینده بدون دکمه خواهد بود، شبکه‌های اجتماعی شخصی نیز به سختی ایجاد می‌شوند، شبکه‌های اجتماعی الگویی از رفتار و علایق ما هستند، از این رو احتمالاً در آینده شاهد ظهور صنعتی با نام گذاری جستجوی صفر خواهیم بود. GIV پیش‌بینی می‌کند که 90 درصد از دارندگان دستگاه‌های هوشمند از دستیاران شخصی هوشمند استفاده کنند.

4ـ حمل و نقل

این گزارش همچنین در مورد سیستم‌های حمل و نقل هوشمند صحبت می‌کند که افراد، وسایل نقلیه و زیرساخت‌ها را به هم متصل می‌کند. ایجاد تراکم صفر، واکنش سریع اضطراری و سایر کارکردها برای آسان‌تر شدن زندگی از جمله مباحث این حوزه هستند. GIV پیش‌بینی کرده است که تا سال 2025، 15 درصد از وسایل حمل و نقل از فناوری اتصال دائم به اینترنت یا همان Cellular Vehicle-to-Everything بهره‌مند خواهند شد.

5ـ اتوماسیون هوشمند

در مورد برنامه‌های کاربردی رباتیک، که امروزه صنایع بسیاری را متحول می‌کند، به خصوص در موقعیت‌های کاری خطرناک، که با دفعات زیاد تکرار می شود و به شکل دقیق‌تری نیز صورت می گیرد. بنابراین ربات‌های صنعتی تا سال 2025 می‌توانند در نقش کارمندان تولیدی کار کنند. GIV پیش‌بینی کرد که برای هر 10،000 کارمند 103 ربات در صنعت وجود داشته باشد.

 

 

6ـ خلاقیت پیشرفته

فناوری پیش رفته و هوش مصنوعی باعث کاهش هزینه‌های آزمایش علمی و نوآوری و ایجاد پتانسیل برای همه خواهد شد، و همین طور از هوش مصنوعی به منظور افزایش بهره‌وری سرویس و محصولات خود استفاده خواهند کرد. GIV پیش بینی کرده است که تا سال 2025، 97 درصد از شرکت‌های بزرگ از فناوری پیش‌ رفته هوش مصنوعی استفاده خواهند کرد.

7ـ ارتباط مداوم

فناوری AL (هوش مصنوعی) و تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ موانع زبانی را از طریق ارتباط یکپارچه بین شرکت‌ها و مشتریان از بین می‌برد. دقت و اعتماد به نفس ارتباطات فردا را پشتیبانی می‌کند. GIV پیش بینی می‌کند که مشاغل از 86 درصد از داده‌های تولید شده کاملاً استفاده کنند.

8ـاقتصاد همزیستی

شرکت‌های جهانی در حال استفاده از فناوری دیجیتال و برنامه‌های هوشمند در سیستم عامل‌های دسترسی یکپارچه هستند. این یعنی همکاری بیشتر، اشتراک منابع، اکوسیستم‌های جهانی قوی‌تر و بهره وری بالاتر. GIV پیش بینی می‌کند که هر شرکتی از همه این فناوری های پیشرفته استفاده می‌کند و 85 درصد برنامه‌های تجاری مبتنی بر این فناوری هستند.

9ـ استفاده از 5G

فراگیر شدن و همگرایی استفاده از فناوری 5G، نمایشگرهای 4K پلاس، واقعیت مجازی و افزوده و هوش مصنوعی نه تنها می‌تواند تجربه جدیدی را به افراد منتقل می‌کند، بلکه باعث می‌شود عموم افراد به شکل بی‌سابقه‌ای بتوانند در جهت افزایش بهره‌وری و ارتقا عملکرد صنایع با یکدیگر ارتباط برقرار کنند. بر اساس اعلام شرکت هواوی پیش‌بینی می‌شود مشترکان جهانی فناوری‌های واقعیت مجازی و واقعیت افزوده AR / VR و و شرکت‌هایی که به صورت سازمانی از این فناوری ها استفاده کنند نیز تا سال 2025، 10 درصد افزایش پیدا کنند. GIV پیش بینی می‌کند که تا سال 2025، 58 درصد از جمعیت جهان می‌توانند از 5G استفاده کنند.

لازم به ذکر است که در حال حاضر نیز تلفن‌های هوشمند جدید از شبکه 5G پشتیبانی می‌کنند و البته اغلب از این موضوع به عنوان یک ابزار تبلیغاتی برای محصول خود بهره می‌برند. این در حالی است که اکنون بیشتر بخش‌های جهان فعلا چندان به این فناوری مجهز نیستند.

10ـ مدیریت دیجیتال جهانی

پیشرفت در فناوری دیجیتال با استانداردهای داده مشترک و اصول استفاده از داده‌ها متعادل خواهد شد. GIV تخمین می‌زند که حجم داده جهانی سالانه به Zb 180 و (ZB = 1 trilyon GB) برسد.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، هواوی گزارش جهانی چشم انداز جهان را منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه فناوری هوشمند براساس داده‌ها و نمونه‌هایی از استفاده روزانه از هر بخش نفوذ می‌کند. نظر شما در مورد زندگی با ربات‌ها، کار کردن آن‌ها به جای انسان و توسعه شبکه 5G چیست؟ نظرات خود را با ما و کاربران موبایلستان از طریق بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید.


مقالات بیشتری از موبایلستان بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا