اخبار

هوآوی در ماه آوریل بزرگترین سازنده گوشی هوشمند جهان شد

موسسه Counterpoint Research گزارش داد که در ماه آوریل شرکت هوآوی موفق شد با پیشی گرفتن از سامسونگ به بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند جهان بدل شود. موضوعی که مدت‌ها قبل مدیران این شرکت پیش بینی کرده بودند.

سال 2016 بود که این شرکت اعلام کرد، برنامه بلندمدتی برای تبدیل شدن به یکی از بزرگ‌ترین تولیدکننده گوشی هوشمند دارد. در این میان چنین هدفی محقق شده و باتوجه به Counterpoint Research بزرگترین سازنده گوشی هوشمند در ماه آوریل شد. سال 2016 این شرکت اعلام کرده برای پیشی گرفتن از اپل و سامسونگ نیاز به 5 سال زمان دارد و در سال 2018 توانست از اپل عبور کند.

با این عملکرد هواوی پیش بینی کرد سال 2020 بزرگ‌ترین سازنده گوشی جهان خواهد شد و از سامسونگ پیشی می‌گیرد. اما هواوی هیچوقت دست از تلاش برنداشت و به ساخت گوشی‌های هوشمند با کیفیت ادامه داد و اکنون با توجه به گزارشات جدید، ظاهرا این شرکت چینی، هرچند احتمالا برای مدت زمان کوتاه، اما توانست سامسونگ را پشت سر بگذارد.

فروش گوشی‌های هواوی به دلیل تحریم آمریکا و در نتیجه عدم بهره‌مندی از برنامه‌ها و سرویس گوگل در اروپا کاهش یافت و بعد از مدتی هم شیوع ویروس کرونا وضعیت کلی بازار گوشی‌های هوشمند را آشفته کرد.

به گزارش Counterpoint Research در آوریل هوآوی با سهمی 21.4 درصدی موفق شد تا بزرگ‌ترین تولیدکننده شود. یکی از دلایل موفقیت هوآوی عملکرد عالی در بازار کشور خود چین بود، جایی که هوآوی توانست با حذف سرویس گوگل، سرویس خود را به کار گیرد و در سوی دیگر فروش گوشی خود را دو چندان سازد.

در هر صورت باید منتظر ماند تا مشخص شود آیا این موفقیت ادامه دارد یا خیر.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

این مطلب را هم ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا