اخبار

پردازنده جدید هواوی برای شبکه 5G

شرکت هواوی یکی از برندهای محبوب میان خوانندگان موبایلستان است و به تازگی اقدام به رونمایی از سری جدید پردازنده خود کرده است که این پردازنده جدید هواوی امکان اتصال به شبکه 5G را برای کاربران آن مهیا ساخته و در حقیقت این شرکت را به یک پیشرو در این زمینه بدل خواهد نمود.

مطالب مرتبط

در این میان این تراشه که کایرین 990 نام دارد، بر اساس معماری 7 نانومتری ساخته شده است. این پردازنده جدید هواوی را باید دومین نسل از تراشه 7 نانومتری هواوی دانست که قرار است در آینده بر روی محصولات نیرومند این شرکت خودنمایی کند.

پردازنده جدید هواوی برای شبکه 5G

عملکرد تراشه کایرین 990 نسبت به نسل قبلی خود یعنی کایرین 980 به میزان 10 درصد بهبود یافته است و این امر به معنای سرعت و قدرت بالاتر عملکرد دستگاه میزبان این تراشه است. با این وجود باید موضوع مهم درباره این تراشه را امکان اتصال به نسل پنجم شبکه های ارتباط همراه دانست زیرا پردازنده جدید هواوی به معنای بهره مند شدن دستگاه از شبکه 5G است.

بر اساس اعلام رسمی شرکت سازنده، برنامه ریزی به این ترتیب است که تولید این تراشه در نیمه اول سال 2019 آغاز خواهد شد و این زمان بندی به این معنی است که در سه ماه دوم یا نیمه دوم سال 2019 شاهد رونمایی هواوی از نخستین همراه هوشمند مجهز به این پردازنده جدید هواوی خواهیم بود و کاربران خواهند توانست تا از نسل جدید اینترنت همراه یا همان شبکه 5G استفاده کنند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا