اخبار

سال 2020 هواوی HMS به عنوان جایگزینی برای سرویس‌های گوگل از راه می‌رسد

شرکت هواوی در طول چند سال گذشته پیشرفت خوبی کرده و توانسته به عرضه تلفن‌های هوشمند جذاب و در عین حال قابل توجهی بپردازد. سال 2020 اما باید شاهد تغییرات بزرگ‌تری باشیم و برند چینی درصدد است تا به ارائه خدمات بزرگی بپردازد.

در واقع هواوی قصد دارد سال 2020 سرویس‌های موبایل خود را تحت عنوان Huawei Mobile Services یا همان HMS راه اندازی کند. این موضوع به هواوی اجازه خواهد داد تا سرویس‌های خود را جایگزین سرویس‌های گوگل کند.

بنابراین وابستگی نسبت به گوگل کمتر خواهد شد، بخصوص اینکه در سال 2019 تحریم‌های به وجود آمده موجب شده تا این شرکت دست به کار شود. هوآوی HMS را تحت 14 سرویس به مخاطب ارائه می‌دهد. از این تعداد 9 سرویس اصلی بوده و 5 سرویس قابل توسعه را هم دربرمی‌گیرد.

هواوی به فکر جایگزینی

این‌ها مواردی بوده که شامل یک حساب کاربری Huawei شده و با سیستم پرداخت درون برنامه و سایر قابلیت‌ها همراست. یکی از ویژگی‌های برجسته این سرویس Scan Kit بوده که از 13 نوع بارکد یک یا دو بعدی پشتیبانی به عمل می‌آورد.

اکوسیستم پرداخت موبایل در چین تا حد زیادی مبتنی بر کدهای QR است در حالی که کشورها تمایل دارند از NFC استفاده کنند. البته توسعه دهندگان می‌توانند SDK خدمات Huawei Mobile SDK را یکپارچه کرده و Google SDK را جایگزین کنند. همانطور که در ترکیه اتفاق افتاد، نیازی به جنگ تجاری برای یک کشور جهت از دست دادن دسترسی به خدمات Google نیست.


مطالب مرتبط:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا