اخبار

راه‌کار‌های بسیار ساده برای افزایش فالوور‌ در اینستاگرام

در این مقاله از موبایلستان می‌خواهیم به چگونگی افزایش فالوور‌ در اینستاگرام با راه‌کار‌های راحت بپردازیم. همراه موبایلستان به ادامه مطلب توجه کنید.

مطالب مرتبط:

در حال حاضر اینستاگرام میزبان بیش از یک میلیارد کاربر است. چگونه تعداد دنبال کنندگان در این پلت فرم افزایش می‌یابد.که روز به روز تعداد کاربران فعال را افزایش می‌دهد؟!

تلاش کاربران برای عکس‌برداری و به اشتراک گذاشتن آن هر روز بیشتر می‌شود. و برنامه‌ی اینستاگرام در صدر پر بازدیدترین و محبوب‌ترین برنامه در بین کاربران است. این واقعیت که عکس‌ها بیشترین لایک و ببیننده را داشته باشند برای برخی کاربران جزو یکی از مهم‌ترین نیازها شده است. داده‌های زیادی در این مورد منتشر شده است. که شما می‌توانید با استفاده از عملی کردن این تکنیک‌ها تعداد فالور‌های خود را افزایش دهید. راه کار داشتن تعداد بالای فالور در برنامه محبوب اینستا یکی از مطلبوب‌ترین مواردی است که بسیاری از کاربران از آن استفاده می‌کنند. اما چگونه می‌توان تعداد فالورهای اینستاگرام را با روش‌های معمولی بالا برد؟! عکاسی بنام پت‌کی خطاب به هزاران کاربر اینستاگرام که به دنبال جواب هستند مقاله‌ای منتشر کرد. او در اینستاگرام خود بیش از 100000 هزار فالور دارد و چگونگی تحت تاثیرقرار دادن کاربران را در مقاله خود منتشر کرد.

افزایش فالوور‌ در اینستاگرام
افزایش فالوور‌ در اینستاگرام

پت‌کی در مقاله خود در مورد PetaPixel نکاتی را برای افزایش فالور به طور منظم از طریق راه‌کارهای طبیعی اشاره کرد. او در مقاله خود اول به این موضوع تاکید کرد که افزایش تعداد دنبال کنندگان در اینستاگرام در سال 2019 نسبت به سال‌های گذشته دشوارتر شده است. با این وجود، شما هنوز هم می‌توانید همانند 5 سال پیش از این روش‌ها استفاده کنید، زیرا کی می‌گوید که این روش‌ها هنوز هم روش‌های خوبی برای افزایش دنبال کنندگان در اینستاگرام هستند. اشتراک گذاری عکس‌ها و تعداد لایک آن‌ها به یک مسابقه در بین کاربران تبدیل شده است.

اینستاگرام مانند بسیاری از کانال‌های رسانه‌های اجتماعی، ابزاری مناسب برای تبلیغات یا بازاریابی است، و شما باید از تمام جنبه‌های این ابزار استفاده کنید. اگر شما بتوانید از این ابزار‌ها به طور صحیح استفاده کنید مطمعنا می‌توانید ارزش نام تجاری خود و یا عکس‌هایی که شما می‌گیرید را بالا ببرید. و با این اوصاف روز به روز به تعداد فالور‌ها و لایک‌های شما اضافه خواهد شد. با این حال فراموش نکنید که تعداد فالور و لایک‌های شما در اینستاگرام معادل دقیق موفقیت و یا کیفیت تجارت شما نیست و نخواهد بود. با این وجود می‌توانید این گفته‌ها را به دانسته‌های خود اضافه کنید.

چگونه به افزایش فالوور‌ در اینستاگرام بپردازیم؟

هنوز هم محتوا ترجیح داده می‌شود

گذشته از متغیرهای ذکر شده در پاراگراف قبلی، محتوای خوب هنوز دنبال کننده‌ها را به خود جلب می‌کند. اگر محتوای خود را مطابق درخواست کاربرانی که از محتوای به اشتراک گذاشته شده با کیفیت استفاده می‌کنند بگذارید، می‌توانید تعداد دنبال کنندگان خود را افزایش دهید. اول از همه شما باید علاقه کاربران خود را بشناسید. که بدانید در چه ساعتی چه موضوعی را باید به اشتراک بگذارید. بعد از شناسایی علاقه کاربران نوبت به درست کردن مطلبی مناسب با علاقه‌ی آن‌ها ست. از همه مهم‌تر محتوای اشتراک گذاشته شده باید واقعی باشد. برای مثال اگر شما دارای یک صفحه طنز نیستید، نباید محتوای با کمک فتوشاپ بسازید و آن را به اشتراک قرار دهید، زیرا محتوای ایجاد شده با فتوشاپ و دستکاری‌های دیگر با برنامه‌های متفاوت مورد توجه کاربران قرار نمی‌گیرد.

برندسازی

اگر شما یک برند شخصی دارد. باید خود را وقف استفاده و تبلیغ آن کنید. از آنجایی که کاربران زیادی در این زمینه حضور دارند، متحوای منتشر شده شما باید بالاتر از حد متوسط باشد تا مورد توجه کاربران قرار گیرد. اگر افراد زیادی در کار خود بالاتر از حد متوسط باشند، چه چیزی باعث موفقیت آنها می شود؟! پاسخ، اهمیتی است که به برند سازی می‌دهید. و این موضوع خیلی مهم است. شما می‌توانید وعده‌های خود را در مورد برندتان به فالوور‌هایتان به اشتراک بگذارید. و در جهت بهبود برند خود از نظرات و انتقاد‌های آنها استفاده کنید. تا بیشتر مورد توجه کاربران قرار گیرید. سعی کنید برند یا کسب‌ و کار شما یک سبک کاری منحصر بفرد داشته باشد تا از روی آن شناخته شوید. فالوور‌های هدفمند خود را بشناسید، فالوور هدفمند به فالورهایی می‌گویند که مربوط به کسب و کار شما هستند و امکان تبدیل شدن آنها به مشتری بیش از حد زیاد است. برای مثال: اگر شما کسب کار فروش لباس‌های زنانه دارید و می‌خواهید کسب کار خود را دراینستاگرام تبلیغ کنید به دست آوردن فالوور فیک و فالوورهای افراد کم سن سال برای شما فایده‌ای ندارد. پس بهتر است این افراد را پاک کنید. اگر شما از فالوور هدفمند استفاده کنید یعنی فالوور شما دقیقا خانم هایی هستند که از شما خرید می‌کنند.

اشتراک گذاری مدرن و مداوم

اگر شما دارای حساب اینستاگرام هستید. برای جذب فالور بیشتر و مهم‌تر از آن نگهداری فالوورهایتان باید اشتراک گذاری شما مدوام و مدرن باشد. تا کاربران شما صفحه شما را بهتر دنبال کنند. به این ترتیب دید کاربران نسبت به حساب شما بهتر می‌شود و این تصور را ایجاد می‌کند که این پیج اینستاگرام  کارهای خود را به طور مداوم انجام می‌دهد، که این باعث ایجاد حس اعتماد می‌شود. در گذاشتن پست آزمون و خطا کنید. پست گذاشتن در ساعات مختلف را امتحان کنید و نتیجه را بررسی کنید. شما باید مخاطب خود و نیازها و رفتارهای او را بشناسید. اینگونه با شناختی که از محتوای خود و مخاطب‌تان دارید شیوه روایت شما رفته رفته جذاب‌تر می‌شود. در تهیه عکس‌ها خلاق باشید. از نرم‌افزارهای ویرایش عکس استفاده کنید و به عکس‌هایتان جلوه‌های جالب اضافه کنید. حتما به دنبال آن علاقه کاربران برای دنبال کردن شما بهتر و تعداد کاربران شما بیشتر خواهد شد.

افزایش فالوور‌ در اینستاگرام
افزایش فالوور‌ در اینستاگرام

اجتماعی باشید

اگر یک فرد اجتماعی باشید توسط تعداد افراد زیادی در زندگی خود شناخته خواهید شد. با رقبایتان در ارتباط باشید. افرادی که زمینه فعالیت مشترکی با شما دارند می‌توانند به شناخته تر شدن شما کمک کنند. اتفاقات مهم حوزه کاریتان را اطلاع رسانی کنید (مثل یک نمایشگاه..) و خودتان هم در آنها شرکت کنید.

از هشت‌ها استفاده کنید

اگر از برچسب استفاده می کنید که با محتوایی که به اشتراک می‌گذارید مطابقت داشته باشد، می‌توانید مخاطبی را جذب کنید که به هشتک شما علاقه‌مند باشد. یک هشتگ مخصوص به خودتان بسازید، این باعث می‌شود راحت‌تر در ذهن مخاطب بمانید و همه شما را با پیام خودتان بشناسند. هشتگ کمک می‌کند پست شما بیشتر دیده شود. سعی کنید لیستی از هشتگ های پر طرفدار و به اصطلاح داغ در حوزه کاری خود را پیدا کنید و آن ها را لیست کنید. برای اینکار از جست و جوی خود اینستاگرام استفاده کنید. به این ترتیب، می‌توانید افزایش چشمگیر تعداد فالوور را مشاهده کنید.

پست‌های متفاوت ولی هماهنگ

کاربران موضوعات هماهنگ و سبک‌های مختلف را دوست دارند. بنابراین سعی کنید از پست‌های با سبک‌های مختلف استفاده کنید با طراحی زبان اینیستاگرام خود پیج شما از سایر پیج‌ها متفاوت‌تر خواهد بود. و نظر کاربران زیادی را به خود جلب خواهد کرد.

استوری‌های اینستاگرام

از آنجایی که Stories Instagram اضافه شده است، بسیاری از کاربران را قادر می‌کند که زمان بیشتری را در برنامه سپری کنند. بهترین قسمت برای به اشتراک گذاشتن در داستان‌ها این است که می‌توانید آن را در پروفایل کاربر خود پین کنید. این را می‌توان به عنوان ساده‌ترین راه برای ارتباط با طرفداران خود و آوردن افراد جدید دانست. چگونه می‌توانیم با استوری های اینستاگرام کاربران بیشتری را بدست آوریم؟! داستان‌های اینستاگرام حساب‌های دیگر را بطور فعال تماشا کنید، داستانی را در طول روز مرور کنید، از برچسب مکان استفاده کنید و استفاده از هشتگ را فراموش نکنید. در استوری خود از کاربران سوال بپرسید. آن‌ها را به یک فراخوان دعوت کنید، فراخوان یعنی شما از فالوورهایتان می‌خواهید کاری انجام بدهند. البته باید انگیزه کافی برای آنها ایجاد کنید. مثلا نظر سنجی کنید یا از آنها بخواهید موافق یا مخالف بودن خود را در یک موضوع مشخص شده بگویند. استوری‌ها یا پست‌های مربوط به شما را از صفحه کاربرانتان به اشتراک بگذارید، از UGC یا محتوای ساخته شده توسط کاربران استفاده کنید. اینکار برای فالوورهای شما انگیزه و رقابت ایجاد می‌کند که با شما همراه باشند و در گفت‌وگوهایی که آغاز می‌کنید شرکت کنند؛ چون می‌توانند امیدوار باشند که پستشان در صفحه شما مطرح می‌شود.

نتیجه‌گیری

اگرچه بهترین دستور العمل پیگیری در اینستاگرام، ایجاد محتوای خوب است، همانطور که همیشه گفتیم، بهترین شناخت مخاطب یا دانستن آنچه در انتظار مخاطب است به عنوان مهمترین سنگ بنای برای افزایش فالوور تلقی می‌شود.

همانطور که این مقاله از موبایلستان را مطالعه کردید، برای موفق شدن در اینستاگرام و داشتن تعداد فالور زیاد، باید ابتدا در زمینه فعالیتتان خوب باشید، پست‌های بیشتری منتشر کنید و کیفیت آنها را بهتر کنید. در این مسیر شما باید یاد بگیرید با فالوورهایتان تعامل داشته باشید. برای آن‌ها جذاب و آموزنده باشید و کنجکاوی‌شان را برانگیزید. آنها هم در مقابل شما را دنبال می‌کنند و به شما وفادار خواهند ماند.  فراموش نکنید اگر می خواهید به صورت هدفمند از اینستاگرام برای بازار‌یابی و برندسازی استفاده کنید. باید به فکر جمع آوری فالوور‌های واقعی که علاقه‌مند به کسب و کارتان هستند باشید. پیشنهاد می‌کنیم هرگز به خرید فالوور‌های فیک و غیر واقعی برای اکانت اینستاگرام خود نباشید و حتی فکر هم نکنید. نظرات خود را با ما و کاربران موبایلستان از بخش دیدگاه در میان بگذارید.


مطالب بیشتری از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا