اخبار تکنولوژی

اینستاگرام و واتساپ همیشه فیلتر نخواهند بود

به تازگی نخستین جلسه شورای عالی فضای مجازی پس از محدودیت‌های اخیر برگزار گردید تا درباره سرنوشت بسیاری از پلتفرم‌های خارجی مانند اینستاگرام و واتساپ تصمیم گیری شود. این جلسه با حضور رئیس جمهور و بدون رای به فیلترینگ دائمی پلتفرمی به اتمام رسید.

ظاهراً دولت همان رویکرد پرهیز از تصمیم گیری عجولانه درباره پلتفرم های خارجی و شبکه های اجتماعی که بخشی از کسب و کار مردم بر بستر آنها شکل گرفته را اتخاذ کرده است.

تداوم محدودیت های اعمالی امنیتی بر این پلتفرم‌ها، تلاش برای وادار ساختن آنها به رعایت قوانین ضد گسترش خشونت و تمرکز بر حمایت از اکوسیستم استارتاپی داخلی از دیگر رویکردهای دولت عنوان شده است.

اینستاگرام و واتساپ بزودی رفع فیلتر می شوند

شورای‌ عالی فضای مجازی درجدیدترین جلسه خود ضمن بررسی آخرین وضعیت فضای مجازی کشور و میزان پیشرفت شبکه ملی، بر ضرورت تقویت زیرساخت‌ها و سکوهای داخلی برای توسعه خدمات داخلی و تقویت اقتصاد دیجیتال بر روی این شبکه تاکید کردند.

در جلسه شورای‌ عالی فضای مجازی که عصر سه‌شنبه به ریاست رئیس جمهور برگزار شد، گزارشی از وضعیت فضای مجازی کشور و میزان پیشرفت شبکه ملی ارائه و راهکارهای تقویت زیرساخت‌های شبکه ملی مورد بحث و تبادل نظر قرار گرفت.

در این جلسه با تاکید بر ضرورت توسعه خدمات داخلی و تقویت اقتصاد دیجیتال بر روی شبکه ملی اطلاعات، مقرر شد زیرساخت‌ها و سکوهای داخلی توسط دولت تقویت و برای حضور بیشتر کاربران داخلی تمهیدات و تسهیلات لازم پیش‌بینی شود. حال باید منتظر ماند تا مشخص شود حکومت چه زمانی قصد دارد به رفع فلیتر دو پیام رسان و شبکه اجتماعی بپردازد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

 

 

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا