اخبار

فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفت

شب گذشته معاون اول دادستانی کل کشور اعلام کرد که فیلترینگ شبکه اجتماعی اینستاگرام در دستور کار این سازمان قرار گرفته است. دلیل این موضوع نیز برخی کلاه برداری‌ها از سوی افراد سلبریتی اعلام شد. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آوریم.

چندی پیش محبوب‌ترین پیام‌ رسان در بین کاربران ایرانی به دلیل برخی شکایت‌ها از طریق دستور قوه قضاییه فیلتر شد. فیلتر شدن تلگرام مشکلات بسیار زیادی را برای کاربران و حتی کسب و کار‌ها به وجود آورد و در حال حاضر نیز بنابر گزارش‌های منتشر شده، بسیاری از کاربران به طرق مختلف در حال استفاده از این پیام رسان هستند.

مطالب مرتبط:

چند هفته‌ای بود که تب و تاب خبر ناراحت کننده فیلتر تلگرام رو به افول داشت که دیشب خبر جنجالی دیگری منتشر شد. فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار دادستانی کل کشور قرار گرفت! بله محبوب‌ترین شبکه اجتماعی جهان به زودی در ایران فیلتر خواهد شد. اینستاگرام (instagram) با ارزش ۱۰۰ میلیارد دلار محبوب‌ترین شبکه اجتماعی در جهان شناخته می‌شود و ماهانه یک میلیارد کاربر فعال دارد که بسیاری از ایرانیان نیز در این سرویس عضو بوده و روزانه از آن استفاده می‌کنند. اما به نظر می‌رسد که دادستانی کل کشور در صدد فیلتر آن بر آمده است.

اینستاگرام

معاون اول دادستان کل کشور اعلام کرده که برخی از افراد تحت عنوان سلبریتی در فضای مجازی به بهانه کمک به افراد بی‌بضاعت اقدام به جمع آوری پول می‌کنند که این امر منجر به کلاه برداری‌های متعدد شده است. همین موضوع نیز باعث شده که دادستانی به عنوان مدعی العموم به این موضوع وارد شده و در نتیجه فیلترینگ اینستاگرام در دستور کار قرار گرفته است. وی مدعی شد که انجام این گونه اقدامات توسط برخی از کاربران اینستاگرام باعث بی اعتمادی به نهاد‌های متولی امر کمک رسانی به مردم می‌شود و دادستانی با عملکرد خود باید دست این افراد را قطع و اعتماد را به جامعه باز گرداند. آقای خرم آبادی در معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور به صورت جدی این موضوع را پیگیر شده‌اند.

شکی نیست که خبر فیلتر شدن اینستاگرام باعث ناراحت بسیاری از کاربران این سرویس در ایران می‌شود. از سوی دیگر چنین اقداماتی باعث می‌شوند که افراد بیشتری به سراغ مباحثی نظیر روش‌های عبور از فیلترینگ بروند که در نتیجه آن مشکلات دیگری به وجود می‌آیند. در حال حاضر کسب و کار‌های نوپای بسیار زیادی در شبکه اجتماعی در حال فعالیت هستند که فیلتر شدن اینستاگرام می‌تواند صدمه جدی به پیکره ضعیف آن‌ها بزند. نظر شما در خصوص فیلترینگ اینستاگرام چیست؟ نظرات خود را در این خصوص با ما و کاربران موبایلستان از طریق بخش دیدگاه‌ها در میان بگذارید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا