اخبار

معرفی سرویس کاربردی و رایگان تماس بان شرکت همراه اول

آیا می خواهید از تماس های زمان خاموشی موبایل تان مطلع شوید؟ در این مطلب قصد دارید تا معرفی کوتاهی از سرویس تماس بان شرکت همراه اول داشته باشیم. با موبایلستان همراه باشید


قطعا برای همه شما تا به حال اتفاق افتاده که در شرایط خاصی تلفن همراه شما از دسترس خارج شده باشد و یا به هر علتی خاموش شده باشد. در این مواقع اگر کسی با شما تماس بگیرد چه اتفاقی می افتد ؟ شخص تماس گیرنده با پیغام “دستگاه مشترک خاموش است” یا “مشترک مورد نظر در دسترس نیست” مواجه میشود. اما آیا شما پس از روشن شدن گوشی و یا در دسترس قرار گرفتن مطلع می شوید که چه کسانی در زمان در دسترس نبودن با شما تماس گرفته اند ؟
مدتهاس که سرویسی به نام سرویس تماس بان توسط شرکت همراه اول ارائه شده است. با سرویس رایگان «تماس بان» همراه اول حتی در هنگام در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه خود از کلیه تماس های دریافتی خود مطلع خواهید شد.

چنانچه به علت در دسترس نبودن و یا خاموش بودن تلفن همراه خود قادر به دریافت تماس و پاسخگویی نباشید، «تماس بان» پس از اتصال مجدد شما به شبکه همراه اول، شماره تمام کسانی را که در این فاصله با شما تماس گرفته اند به همراه زمان تماس آنها، در یک پیامک برای شما ارسال خواهد کرد.

قوانین و شرایط کلی

  • امکان فعال سازی و استفاده از سرویس برای کلیه مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول وجود دارد.
  • فعال سازی و غیرفعال سازی و بررسی وضعیت سرویس از طریق پیامک میسر خواهد بود.
  • فعال سازی و استفاده از سرویس تماس بان رایگان می باشد.
  • اطلاعات مربوط به تماس گیرنده شامل شماره تلفن، تاریخ و زمان تماس از طریق یک پیامک برای مشترک ارسال می شود.
  • شماره تماس گیرنده بصورت کامل برای مشترک دریافت کننده تماس ارسال خواهد شد.
  • چنانچه مشترک چندین تماس از دست رفته از یک شماره در زمان های مختلف داشته باشد، مجموع تعداد تماس ها به همراه ساعت و روز آخرین تماسِ از دست رفته در قالب یک پیامک به مشترک ارسال می شود.

 
اداره کل ارتباطات شرکت ارتباطات سیار ایران طی اطلاعیه ای اعلام کرد:

طی روزهای اخیر مطلبی با مضمون هزینه دار بودن استفاده از سرویس «تماس بان» در شبکه‌های اجتماعی در حال انتشار بوده که کاملاً نادرست است.

همراه اول در اطلاعیه خود تاکید کرده فعال کردن و استفاده از سرویس «تماس بان» رایگان بوده و هزینه ای ندارد.
این اپراتور در پایان، ضمن مبهم دانستن منبع اینگونه پیام ها در شبکه‌های اجتماعی، از مشترکین خود درخواست کرده جهت کسب اطلاعات صحیح به کانال‌های ارتباطی این اپراتور همچون پرتال اینترنتی(mci.ir)، مرکز تماس مشترکین(۹۹۹۰) و صفحات رسمی این اپراتور در شبکه‌های اجتماعی مراجعه کنند.

نحوه فعال سازی سرویس تماس بان

مشترکین دائمی و اعتباری همراه اول می‌توانند با ارسال عدد ۱ به سرشماره ۹۹۱۴ سرویس «تماس بان» را فعال و با ارسال عدد ۵ سرویس را غیر فعال و با ارسال عدد ۰ از وضعیت فعلی این سرویس بروی خط خود آگاه شوند. همچنین دریافت راهنمای سرویس با ارسال پیامک بدون متن به ۹۹۱۴ امکان پذیر است.


بیشتر بخوانید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا