اخبار

iOS 13.1 قابلیت شارژ بی سیم ۵ واتی را برای آیفون فراهم می‌کند

براساس گزارش‌های تازه منتشر شده، بروزرسان iOS 13.1 موجب ارائه قابلیت شارژ بی سیم ۵ واتی به آیفون می‌شود. به نظر می‌رسد این موضوع روی پدهای بی سیم ساخت اپل و شرکت‌های شخص ثالث تایید شده است. همراه موبایلستان باشید.

طبق این گزارش، شارژرهای بی سیم QI خاصی نظیر Belkin, Mophie  و Anker تحت تاثیر این آپدیت قرار نمی‌گیرد. به گزارش ChargerLab، با سیستم عامل iOS 13.1، شارژ بی سیم ۷.۵ واتی اپل تنها در پدهای شارژی پشتیبانی می‌شود که از تنظیم ولتاژ فرکانس ثابت توصیه شده اپل برخوردار هستند.

این بدان معناست که آیفون ۱۱ با قابلیت پشتیبانی شارژ بی سیم ۱۰ واتی تنها ۵ وات از ۷.۵ وات iOS 13 را کسب می‌کند. در سال ۲۰۱۷ بود که اپل شارژ بی سیم ۵ واتی برای آیفون ۸، ۸ پلاس و آیفون ۱۰ در نظر گرفت.

iOS 13.1 قابلیت شارژ بی سیم ۵ واتی را فراهم می کند

بعدها با انتشار بروزرسان iOS 11.2 ، این مدل‌ها قابلیت پشتیبانی از شارژ ۷.۵ واتی بی سیم در پدهای شارژ بی سیم QI را هم دریافت کردند. آیفون ایکس اس و آیفون ۱۱ جدید می‌تواند بزودی پشتیبانی از شارژ ۱۰ واتی بی سیم را به دنبال داشته باشد.

انتظار داریم اپل بزودی با آپدیت بعدی این مسئله را ارتقا بخشیده و حل کند. این کمپانی کوپرتینویی تاکنون نوآوری‌های مختلفی را برای آیفون‌ها خود در نظر گرفت. در رویداد ۱۰ سپتامبر اپل از خانواده آیفون ۱۱ در سه مدل اقتصادی، استاندارد و رده بالا رونمایی کرد. هر سه مدل مورد اشاره برای خرید دردسترس هستند و باتوجه به گزارش‌ها مدل آیفون ۱۱ با فروش بیشتر نسبت به دو مدل رده بالاتر دیگر رو به رو شده است.

البته این موضوع سال گذشته نیز رقم خورده است. به شکلی که از میان آیفون ایکس آر، ایکس اس و ایکس اس مکس، مدل ایکس آر با فروش بیشتر مواجه شد که ناشی از قیمت مناسب آن می‌شد. اپل تصمیم گرفته که تا خانواده گوشی‌های هوشمند آیفون را با مشخصات بهتر و قیمت مناسب عرضه دارد. به هر حال درباره شارژ بی سیم ۵ واتی هم باید بیان داشت که بزودی این مسئله برطرف خواهد شد.


مطالب مرتبط:
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا