اخبار

اعتصاب بازاریان در بازار علاءالدین تهران به طرح ریجستری سامانه همتا

سامانه همتا بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده را مسدود کرده است. این موضوع واکنش‌های زیادی را در پی داشت و طبق اطلاعات موجود تعدادی از کسبه‌‌های بازار علاءالدین در تهران دست به اعتصاب زده‌اند. همراه موبایلستان به ادامه مطلب بپردازید.

مطالب مرتبط:

مسدودشدن بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده‌ که به روش‌های غیر قانونی ثبت شده بودند از سوی سامانه همتا صورت گرفته است. طبق توضیحات سامانه همتا این کار برای جلوگیری از امکان رجیستری گوشی‌های مسافری برای مصارف تجاری انجام شده است. اما فروشندگان گوشی‌های هوشمند معتقدند که بعد از خریداری قانونی، موبایل را با کد ملی یا شماره تلفن خود فعال‌سازی می‌کنند تا روند انتقال مالکیت گوشی به مشتری راحت‌تر انجام شود. درحالی‌ که ربات سامانه‌ی همتا صرفا بر مبنای تعداد ثبت سریال در یک روز و انتقال مالکیت در همان روز، اقدام به مسدودسازی و سلب مالکیت گوشی‌های تلفن همراه کرده‌ است. به گفته برخی فروشندگان تلفن همراه، سامانه‌ی همتا رویه‌ی مسافری را برای تأمین نیاز بازار ارائه کرده و عده‌ای از مسافران با میل شخصی اطلاعات گذرنامه‌ی خود را برای ثبت گوشی در اختیار متقاضیان قرار می‌دهند. و این کار از سوی سامانه همتا غیر قانونی اعلام نشده است. همچنین قطع برخی دستگاه‌های فروخته‌شده توسط شرکت‌های وارداتی نشان می‌دهد، احتمال استفاده از گوشی‌های مسافری از سوی شرکت‌های واردکننده نیز وجود دارد.

ریجیستری

با این اوصاف بعد از گذشت چند ماه کاربرانی که گوشی‌های رجیستری شده و فعال‌شده را از نمایندگی‌های رسمی و فروشگاه‌های اینترنتی معتبر خریداری کرده بودند، تلفن همراه آن‌ها از شبکه خارج شده است و سامانه‌ی همتا هنوز اطلاعیه‌ای مبنی بر چگونگی رفع این مشکل ارائه نکرده است. این موضوع تنش‌های در بازار موبایل ایجاد کرده است. طبق اطلاعات و خبر‌های موجود امروز بعضی از کسبه‌ی فعال در خرید و فروش موبایل در بازار علاءالدین تهران و چارسوی تهران و همچنین در بازار موبایل تبریز دست به اعتراض و تجمع به طرح رجیستری اعتصاب کرده‌اند. به گفته‌ی این افراد طرح رجیستری باعث انحصاری شدن خرید و فروش موبایل در بازار ایران است.

همانطور که این مقاله از موبایلستان را مطالعه کردید، سامانه‌ی همتا بیش از ۳۰ هزار تلفن همراه رجیسترشده را مسدود کرده است. این موضوع واکنش‌های زیادی را در پی داشت و طبق اطلاعات موجود تعدادی از کسبه‌‌های بازار علاءالدین در تهران و در بازار موبایل تبریز دست به اعتصاب زده‌اند. به گفته‌ی این افراد طرح رجیستری باعث انحصاری شدن خرید و فروش موبایل در بازار ایران است. نظرات خود را در این خصوص با ما و کاربران موبایلستان از بخش دیدگاه در میان بگذارید.


مطالب پیشنهادی دیگری از موبایلستان:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا