اخبار تکنولوژی

لینکدین هم به جمع فیلترشده ها پیوست

در روزهای گذشته شبکه‌ اجتماعی اینستاگرام و پیام‌رسان واتساپ در کشور فیلتر شده بودند و حال دومینوی فیلترینگ گریبان یک شبکه اجتماعی دیگر را نیز گرفته است. به نظر می‌رسد شبکه اجتماعی لینکدین در ایران فیلتر شده و استفاده از آن بدون فیلتر شکن امکان ندارد.

در روزهای گذشته معدود شبکه‌های اجتماعی باز در کشور مسدود شده‌اند و حال نوبت به LinkedIn رسیده است. گزارش‌ها نشان می‌دهد بدون استفاده از فیلتر شکن، نمی‌توان از این شبکه اجتماعی استفاده کرد. چند روز پیش دسترسی به لینکدین به دلیل اختلال جهانی با مشکل روبرو شده بود، اما این اختلال تاکنون رفع شده است.

باید به این نکته اشاره کرد در روزهای گذشته علاوه بر اینستاگرام و واتساپ، دسترسی به گوگل پلی نیز برای کاربران ایرانی مسدود شده و عملاً امکان دانلود نرم‌افزارهای جدید برای گوشی‌های اندرویدی به حداقل رسیده است. حال با فیلتر شدن لینکدین، یکی از آخرین شبکه‌های اجتماعی قابل استفاده با IP ایران نیز تنها با فیلتر شکن در دسترس خواهد بود.

آیا شبکه های اجتماعی دیگر در راهند

لینکدین یک سرویس آنلاین برای معرفی کسب‌وکارها و تجارب حرفه‌ای افراد است. این وبسایت به جویندگان کار و کارفرمایان اجازه می‌دهد تا گزینه‌های منطبق بر مهارت‌ها و نیازهای خود را بررسی کنند و رزومه خود را به اشتراک بگذارند.

باید گفته که نت بلاکس نیز که دسترسی به اینترنت در نقاط مختلف جهان را مورد بررسی قرار می‌دهد، فیلتر شدن لینکدین در کشور را تایید کرده است. حال باید دید فیلترینگ لینکدین که مشکلات زیادی برای کاربران ایرانی به وجود می‌آورد، تا چه زمانی ادامه خواهد داشت. اگرچه مسئولین کشور این فیلترها را موقتی می‌دانند اما مشخص نیست تا چه زمانی باید انتظار این محدودیت‌ها را داشت. انتظار داریم بزودی خبرهایی بدست برسد.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:
نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا