اخبار تکنولوژی

هدست Meta Quest Pro معرفی شد

متا در کنفرانس Connect خود که برای توسعه دهندگان در حوزه واقعیت مجازی و افزوده برگزار می‌شود، از هدست Meta Quest Pro پرچمدار رونمایی کرده است. این هدست واقعیت مجازی قیمت بسیاری بالایی دارد و قرار است از انتهای ماه جاری میلادی در اختیار مشتریان احتمالی قرار گیرد.

مارک زاکربرگ در جریان کنفرانس Connect از هدست واقعیت مجازی متا به عنوان پرچم‌دار جدید متا در حوزه VR رونمایی کرد. این هدست واقعیت مجازی نسبت به نسل قبلی محصولات سخت‌افزاری مربوط به واقعیت مجازی متا از قیمت بسیار بالاتری برخوردار است و البته قابلیت‌های بیشتری نیز دارد.

هدست Meta Quest Pro توسط مارک زاکربرگ معرفی شده است. این هدست واقعیت مجازی به قیمت بسیار بالای ۱۵۰۰ دلار به فروش می‌رسد که تا ۱۱۰۰ دلار نسبت به نسل قبلی هدست‌های واقعیت مجازی متا گران‌تر است. متا این قیمت بالا را با فناوری‌های به کار رفته در آن توجیه کرده و هدست مذکور را نه برای کاربران معمولی، بلکه بیشتر برای کسب‌وکارها طراحی کرده است.

هدست Meta Quest Pro یک پرچمدار واقعیت مجازی

هدست Meta Quest Pro به تراشه موبایل اسنپدراگون مجهز شده که در همکاری با کوالکام برای عملکرد گرافیکی بهتر بهینه شده است. در کنار این تراشه کنترلرهای لمسی پیشرفته و حسگرهای داخلی به رهگیری بهتر حرکت دست کمک می‌کنند. لنزهای دستگاه نیز برای بهبود تجربه بصری بهبود یافته‌اند.

متا برای ترکیب دنیای مجازی و واقعی، برخی از قابلیت‌های مربوط به واقعیت ترکیبی را نیز برای هدست مورد اشاره در نظر گرفته و به نظر می‌رسد زاکربرگ قدم دیگری برای ساخت متاورس برداشته است.

متا برای تولید نرم‌افزارهای بهینه شده برای کاربردهای VR، با شرکت‌هایی همچون مایکروسافت همکاری می‌کند. اپلیکیشن‌های مایکروسافت شامل Teams ،Microsoft 365 suite و Xbox Cloud Gaming برای هدست واقعیت مجازی Meta Quest Pro در دسترس خواهند بود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا