اخبار

اندروید 9 برای محصولات موتورولا

به دنبال عرضه رسمی اندروید 9 پای، تولیدکنندگان تلفن‌های همراه هوشمند شروع به اعلام دستگاه‌هایی کرده‌اند که به نسخه جدید اندروید به‌روز خواهند شد. وب‌سایت موبایلستان خبر از این دارد که امروز نوبت به موتورولا رسیده است و این کمپانی فهرستی از تلفن‌های همراه هوشمندی که این به‌روزرسانی را دریافت خواهند کرد را انتشار داده است.

مطالب مرتبط

موتورولا در این رابطه اظهار کرده است که این به‌روزرسانی در پاییز امسال عرضه خواهد شد اما اگر برخی از این همراه‌های هوشمند تا ابتدای سال میلادی آینده موفق به دریافت این به‌روزرسانی نشوند جای تعجب نیست. این فهرست شامل تلفن‌های همراه هوشمند موتو Z3، موتو Z3 پلی، موتو Z2 فورس، موتو Z2 پلی، موتو X4، موتو G6 پلاس، موتو G6 و موتو G6 پلی هستند.

اندروید 9 برای محصولات موتورولا

البته به‌غیراز موتو Z2 فورس، موتو Z2 و موتو X4، هیچ‌کدام از تلفن‌های همراه هوشمند موتورولا که در سال 2017 عرضه‌شده‌اند به اندروید 9 پای به‌روز نخواهند شد. بااین‌حال شنیدن این خبر موجب شگفتی نیست زیرا بسیاری از کمپانی‌ها حتی همراه‌های هوشمند چندماهه خود را نیز به این به‌روزرسانی مجهز نخواهند کرد.

بااین‌حال موتورولا در رابطه با پشتیبانی نرم‌افزاری سابقه چندان خوبی ندارد. محصولات سری V این کمپانی تنها به‌روزرسانی اندروید 8.1 اوریو را دریافت کردند و آغاز آزمون اندروید 8.1 اوریو برای موتو G5 پلاس نیز با تاخیر زیاد در پایان ماه جولای آغاز شد. سری موتو E5 هم این به‌روزرسانی جدید را دریافت نخواهند کرد که البته جای تعجبی هم وجود ندارد زیرا در زمان رونمایی از این دستگاه‌ها گفته شده بود که به‌روزرسانی اندروید 9.0 را دریافت نخواهند کرد.

در آخر لازم به ذکر است که به‌روزرسانی اندروید 9.0 پای قابلیت‌های بسیار جدید و منحصربه‌فردی ازجمله سیستم جهت‌یابی جدید، روشنایی تطبیقی، باتری تطبیقی و شماری از تغییرات رابط کاربری را به همراه خواهد داشت. به دلیل وجود همین تغییرات، بسیاری از کاربران مایل‌اند تا این نسخه به‌روز شده و جدید اندروید را بر روی تلفن همراه هوشمند خود داشته باشند. بااین‌حال عرضه آن برای کمپانی‌ها بسیار سنگین و زمان‌بر است و شمار زیادی از دستگاه‌ها از این به‌روز شدن جا می‌مانند.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا