اخبار

مایکروسافت: Nearby Share از اندروید و iOS پشتیبانی خواهد کرد

Nearby Share نام قابلیتی است که مایکروسافت در کنفرانس Build 2018 خبر از عرضه آن برای اندروید و iOS داد. کاربران از طریق این ویژگی می‌توانند فایل‌های مختلف را بین ویندوز ۱۰ و دستگاه‌های دیگری که در نزدیکی هم باشند متنقل کنند. همراه موبایلستان باشید.

امسال رویداد سالانه توسعه دهندگان گوگل و مایکروسافت دقیقا در یک زمان برگزار شد که اتفاقی عجیب بود. هر دو کمپانی محصولات و خدمات زیادی را معرفی کردند که بسیاری از آن‌ها توسط رسانه‌ها اعلام شد. اما در این بین برخی از قابلیت‌های جدید این دو شرکت نیز نادیده گرفته شدند.

Nearby Share

یکی قابلیت‌هایی که در کنفرانس مایکروسافت رونمایی شد، امکان اشتراک گذاری محتوا با دستگاه‌های نزدیک بود که Nearby Share Feature نامیده می‌شود. این قابلیت که در بروزرسانی آوریل ۲۰۱۸ ویندوز ۱۰ عرضه شد، برای سیستم عامل‌های اندروید و iOS نیز عرضه خواهد شد.

مطالب مرتبط:

قابلیت به اشتراک گذاری محتوا با دستگاه‌های نزدیک به کاربران این امکان را می‌دهد که از طریق ویندوز ۱۰، فایل‌های مختلف را با سایر دستگاه‌هایی که به همان شبکه وای‌فای وصل هستند، انتقال دهند. همچنین امکان استفاده از این ویژگی برای دستگاه‌های که از طریق بلوتوث به یک دیگر متصل شده‌اند نیز وجود دارد.

در حقیقت مایکروسافت در کنفرانس Build 2018 قابلیت Nearby Share را مجددا زنده کرد و اعلام نمود که کاربران اندروید می‌توانند از بخش‌هایی از این ویژگی استفاده کنند (جدول زیر نشان دهنده سطح دسترسی کاربران به قابلیت مذکور در سیستم عامل‌های مختلف است). اما باید توجه داشت که امکانات این ویژگی در آینده نه چندان دور افزایش خواهد یافت.

Nearby Share

متاسفانه مایکروسافت اعلام نکرده است که چه زمانی قابلیت فوق به صورت کامل در اختیار دو پلتفرم موبایلی اندروید و iOS قرار می‌گیرد. اما به نظر می‌رسد که این کاربران اندروید هستند که پیش از کاربران iOS قادر به استفاده از این ویژگی به طور کامل خواهند بود. نظر شما در خصوص فناوری Nearby Share چیست؟


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا