اخبار

جریمه 10 میلیون دلار هواوی برای تخطی از حق اختراع 4G LTE

بسیاری از کسانی که این خبر را در موبایلستان می‌خوانند، از طریق شبکه 4G LTE به ما متصل شده‌اند ولی این شبکه در حقیقت شامل هزاران اختراع سخت‌افزاری و نرم‌افزاری است که شرکت هواوی به خاطر عدم استفاده قانونی از بخشی از آن‌ها با جریمه 10 و نیم میلیون دلاری روبرو شده است.

مطالب مرتبط

هواوی چندی پیش مجبور به خروج از بازار ایالات‌متحده شد و به‌شدت آسیب دید اما به نظر می‌رسد که این مشکلات برای این کمپانی تمامی ندارد زیرا به‌تازگی یک قاضی در دادگاه منطقه‌ای ایالات‌متحده در ناحیه شرقی تگزاس، این شرکت چینی را به دلیل نقض چندین اختراع مجرم شناخت.

جریمه 10 میلیون دلار هواوی برای تخطی از اختراع 4G LTE

بر اساس این گزارش‌ها در سال 2014 میلادی، کمپانی آمریکایی به نام پن آپتیس (PanOptis)  سعی کرد که با کمپانی هواوی ارتباط برقرار کند و حتی شرایط مناسبی را برای استفاده از این کمپانی از اختراعات یاد شده اظهار کرد. بعد از گذشت سه سال و نامه‌نگاری‌های فراوان، این کمپانی چینی از ارائه پاسخ مناسب سر باز زد و به‌این‌ترتیب کمپانی پن آپتیس در سال 2017 میلادی از هواوی شکایت کرد.

درنهایت این کمپانی به نقض 5  ثبت اختراع در رابطه با شبکه 4G LTE متهم شد. البته هواوی به این حکم درخواست تجدیدنظر ارائه خواهد کرد اما در صورت موافقت نشدن با این درخواست هواوی مجبور به پرداخت ده و نیم میلیون دلار به کسانی است که اختراعشان را نقض کرده است. این رقم ممکن است چندان زیاد به نظر نرسد اما درهرصورت موجب ضرر رسیدن به این کمپانی در بازار ازدست‌رفته‌اش خواهد شد.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا