اخبار

Qualcomm چیپست های ۸۰۱ و ۶۱۰ و ۶۱۵ خود را معرفی کرد

Qualcommدر MWC 2014 سه چیپست جدید خود را معرفی کرد.اولین چیپست Snapdragon 801 است که همانطور که میدانید آپدیتی کوچک از SNAPDRAGON 800 فعلی می باشد.۸۰۱ بسیار شبیه به اجداد خود است با این تفاوت که تعداد انگشت شماری از چیز های کلیدی در آن بهبود یافته است.سرعت کلاک CPU از ۲.۲۶GHz به ۲.۴۵GHz و سرعت کلاک GPU از ۴۵۰MHz به ۵۷۸MHz و حافظه ی BUS از ۸۰۰MHz به ۹۳۳MHz جهش یافته است.

در کنار این تغیرات کوچک، ۸۰۱ به پشتیبانی از استاندارد eMMC 5.0 مجهز شده است که اجازه ی استفاده ازحافظه های فلش سریعتر مثل SanDisk iNAND Extreme را می دهد.
انتظار می رود Snapdragon 801 در ربع اول سال ۲۰۱۴ عرضه شود و به احتمال زیاد در پرچمدار های آینده HTC و SAMSUNG ظاهر خواهد شد.

چیپست های بعدی Snapdragon 610 و ۶۱۵ است که هر دو از سری چیپست های ۶۴ bit کمپانی Qualcomm اند . ۶۱۰ چهار هسته ARM Cortex A53 64bit به همراه چیپ گرافیگی Adreno 405 به کار گرفته است.۶۱۵ با هسته های دوبرابر یعنی ۸ هسته A53 دارد و تمامی مشخصاتش یکسان با ۶۱۰ است.
Qualcomm اطلاعاتی از کلاک cpu و gpu این ۲ چیپست منتشر نکرده است.انتظار می رود این چیپست هارا در دیوایس های ربع پایانی سال ۲۰۱۴ ببینیم.
 
خبر در موبایلستان

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا