اخبار

درباره reCAPTCHA گوگل چه می دانید؟

احتمالا با متون reCAPTCHA در سراسر وب آشنایی دارید. حالا گوگل یک سیستم مخفی به نسخه‌ی اندروید reCAPTCHA اضافه کرده است تا بدین طریق، بتواند با روشی بهتر با بات‌ها مقابله کند.

این سیستم که بر روی گوشی های اندرویدی به کار گرفته شده بین کاربران موبایل و بات تمایز قائل می شود.  از آنجا که حل کردن معما به‌منظور تأیید هویت واقعی در دستگاه‌هایی که نمایشگر کوچکی دارند، کمی سخت و وقت‌گیر است؛ این تغییرات جدید در reCAPTCHA تغییراتی مثبت تلقی می‌شوند. در هر حال باید توجه داشته باشید که اگر این سیستم مخفی نتواند واقعی بودن هویت شما را تشخیص دهد، برای اثبات بات نبودن خود باید معمای ارائه‌شده را حتما حل کنید.

reCAPTCHA مخفی از یادگیری ماشینی و تحلیل‌های پیشرفته‌ی ریسک استفاده می‌کند تا بات بودن یا واقعی بودن کاربران را بدون دخالت آن‌ها شناسایی کند. در این تکنولوژی به‌منظور ارزیابی وضعیت کاربر، مواردی چون آدرس آی‌پی و چگونگی تعامل وی با وب‌سایت را مد نظر قرار می‌دهد.

این سیستم یک نوع API خاص گوگل است که به سیستم های اضافه شده تا توسعه دهندگان بتوانند از آن به راحتی استفاده کنند. همچنین توسعه‌دهندگان می‌توانند با استفاده از این API ، اطلاعاتی در مورد دستگاه و کاربر به دست آوردند تا بدین طریق ریسک‌های امنیتی را کاهش دهند.

API اندروید از همین حالا در دسترس تمامی توسعه‌دهندگان قرار دارد و گوگل اعلام کرده که به دنبال انتشار نسخه‌ی آی‌اواس این API است. بنابراین پیش‌بینی می‌شود به‌زودی تغییرات یادشده را برای کاربران سیستم‌عامل آی‌اواس نیز مشاهده کنیم.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا