اخبار تکنولوژی

با رابط کاربری OneUI 6 زمان نصب آپدیت کوتاه می شود

در یک خبر خوب سامسونگ با رابط کاربری OneUI 6 نصب آپدیت‌های جدید گوشی‌ها و تبلت های گلکسی را سریع‌تر و آسان‌تر کند. با این تغییر آپدیت گوشی‌های سامسونگ همانند پیکسل‌های گوگل، بسیار سریع نصب خواهد شد.

گوگل در سال ۲۰۱۶ میلادی با گوشی‌های پیکسل خود یک تکنیک ساده اما بسیار کاربردی به نام Seamless Updates را برای نصب آپدیت‌های جدید معرفی کرد که امروزه در برخی گوشی‌های دیگر هم یافت می‌شود. با این حال در گلکسی های سامسونگ خبری از این روش نصب سریع‌تر آپدیت‌ها نیست.

در حالت معمول آپدیت‌های گلکسی یک فایل فشرده هستند که در زمان نصب از حالت فشرده خارج شده و جایگزین فایل‌های هدف می‌شوند. به این ترتیب در طول انجام کل این فرآیند گوشی شما غیر قابل استفاده بوده و باید منتظر نصب آپدیت و روشن شدن دوباره گوشی بماند. اما در روش ابداعی گوگل آپدیت‌ها در پارتیشن B حافظه نصب می‌شوند در حالی که گوشی شما از طریق پارتیشن A راه اندازی شده و کار می‌کند.

رابط کاربری OneUI 6 یک تجربه تمام عیار

در روش ابداعی گوگل که قرار است در گلکسی های سامسونگ هم مورد استفاده قرار بگیرد، دیگر نیاز نیست مدت طولانی منتظر نصب آپدیت‌ها بمانید و با یک راه اندازی مجدد (Restart) همه چیز آماده استفاده می‌شود.

خبر خوب اینکه یکی از مدیران سامسونگ طی مصاحبه‌ای تأیید کرده سال آینده Seamless Updates بخشی از رابط کاربری OneUI 6 خواهد بود. از آنجایی که گوگل استفاده از Seamless Updates را در اندروید ۱۳ برای اخذ مجوز سرویس‌های گوگل الزامی کرده است، احتمالاً سری گلکسی S23 اولین گوشی‌های سامسونگ خواهند که این قابلیت را دریافت می‌کند. حتی ممکن است سامسونگ این قابلیت را پیش از OneUI 6 ارائه کند.

خبر بد اینکه سامسونگ تاکید کرده قرار نیست رابط کاربری محبوب OneUI در تلویزیون‌های هوشمند و کروم بوک های این کمپانی بکار گرفته شود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا