اخبار تکنولوژی

فعال سازی استارلینک در ایران نزدیک است

ایلان ماسک، مدیرعامل اسپیس ایکس با انتشار توییتی رسماً از آغاز روند فعال‌ سازی اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای ایران خبر داد. ماسک پیش از این اعلام کرده بود که به دنبال معافیت استارلینک از تحریم‌های آمریکا علیه ایران برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای به کاربران ایرانی است.

این درخواست ایلان ماسک با پاسخ مثبت وزارت خزانه داری آمریکا مواجه شد تا مدیر عامل شرکت اسپیس‌ایکس با انتشار توییتی از آغاز روند فعال سازی اینترنت استارلینک برای ایران خبر دهد.

ایلان ماسک پیش از این در توییتی مدعی شد که با ارائه خدمات استارلینک در قطب جنوب، حالا این سرویس در تمام قاره‌ها فعال است. تجربه استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را پیش از این مردم اوکراین نیز در شرایطی که حملات روسیه اختلالات شدیدی را در اینترنت به وجود آورده بود، داشته‌اند.

استارلینک در راه است

فعال سازی استارلینک در ایران نزدیک است

پیش از این شرکت اینترنت ماهواره‌ای Starlink اعلام کرده بود که هزینه‌ اشتراک این سرویس برای کاربران ساکن برخی کشورها با کاهش روبرو شده است. آنطور که SpaceX بیانیه داده، به نظر می‌آید این کاهش قیمت در برخی از کشورها مانند شیلی و برزیل به بیش از ۵۰ درصد هم برسد.

علاوه بر این اسپیس ایکس می‌گوید که پوشش سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در ۳۲ کشور در نقاط مختلف دنیا در دسترس است. اکنون به نظر می‌آید شرکت اینترنت ماهواره‌ای متعلق به ایلان ماسک برای افزایش قدرت خرید کاربران راضی شده تا قیمت‌ها را پایین بیاورد.

همچنین شرکت مخابراتی بزرگ AT&T و Starlink اعلام کرده‌اند که با نسل جدید ماهواره‌های استارلینک، امکان ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای را برای گوشی‌های هوشمند فراهم خواهند کرد.

این پروژه به بیان ساده یک اتصال مستقیم Starlink به گوشی‌های هوشمند خواهد بود که موجب می‌شود اتصال سلولی فارغ از وجود یا عدم وجود آنتن‌های BTS در هر نقطه جهان فراهم شود.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا