اخبار

شنود اطلاعات آیفون ترامپ به‌واسطه امنیت پایین دستگاه

بسیاری از خوانندگان موبایلستان معتقدند که امنیت دستگاه‌های آیفون به‌شدت بالاست ولی به‌تازگی مشخص شده است که  آیفون ترامپ توسط چینی‌ها و روس‌ها شنود می‌شود و دلیل این موضوع نیز امنیت پایین دستگاه بوده است.

مطالب مرتبط

در حقیقت گزارشی که در روز چهارشنبه در نیویورک تایمز منتشر شده است نشان دهنده این است که دونالد ترامپ به‌عنوان رییس جمهور امریکا از دو دستگاه آیفون استفاده می‌کند و تماس‌های خود را با آن‌ها برقرار می‌کند ولی هر دو نسخه  آیفون ترامپ قابل شنود بوده‌اند و به همین دلیل نیز کشورهای دیگر از این فرصت برای شنود اطلاعات استفاده کرده‌اند.

شنود اطلاعات آیفون ترامپ به‌واسطه امنیت پایین دستگاه

گفته می‌شود که چینی‌ها با استفاده از این مشکل امنیتی توانسته‌اند تا متوجه شوند که ترامپ با چه کسانی و درباره چه مواردی صحبت می‌کند و در نتیجه این امر نیز اطلاعاتی مهم را برای استفاده در جنگ تجاری چین و آمریکا به دست آورده‌اند. مقامات چینی حتی این موضوع را با تمسخر ترامپ و امریکا اعلام کرده و به او پیشنهاد کرده‌اند که برای امنیت بیشتر، یک همراه چینی خریداری کند.

گفته می‌شود که ترامپ بیشتر از این دستگاه برای تماس با فاکس نیوز استفاده کرده است.همچنین یکی از موارد مهم درباره این موضوع این است که امنیت آیفون ترامپ مشابه امنیت دستگاه‌های دیگر بازار است ولی این امنیت برای دستگاه رییس جمهور امریکا و ساختار امنیتی مورد نیاز آن به‌شدت ضعیف محسوب می‌شود. شایان ذکر است که اپل هنوز نسبت به این موضوع ساکت مانده است و هیچ نظری در این باره صادر نکرده است.


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا