اخبار تکنولوژی

برای دایرکت به سلبریتی‌های توییتر باید پول داد

این روزها اخبار بسیاری درباره توییتر منتشر می‌شود، بخصوص اینکه با نهایی شدن خرید آن توسط ماسک چنین مواردی طبیعی بوده زیرا تغییراتی هم به وجود آمده است.

پیشتر گفته شد تیک آبی توییتر هزینه ماهانه ۸ دلاری به دنبال داشته و همچنین تعداد بسیاری از کارکنان این شبکه نیز از کار بیکار شدند. حال خبر جدیدی منتشر شده که نشان می‌دهد افراد برای ارسال دایرکت به سلبریتی‌ها و افراد مشهور باید هزینه پرداخت کنند. این حرکت شبکه توییتر قطعا موجب ناراضیتی افرادی می‌شود که در توییتر به دنبال سلبریتی هستند.

البته این قابلیت ویژگی‌های اساسی داشته که باید به موارد زیر پرداخت:

  • توییتر بخشی از مبلغ پرداختی کاربران را به خود اختصاص داده و باقی را به سلبریتی ارائه می‌دهد.
  • این قابلیت احتمالا در ناحیه خاصی از اینباکس پیام مستقیم توییتر نمایان می‌شود.
  • سلبریتی باتوجه به تمایل خود آن را فعال خواهد کرد.

به نظر رسیده با پرداخت چند دلار افراد چنین قابلیتی پیدا خواهند کرد. این گزارش را نیویورک تایمز فاش کرده و اطلاعات دقیقی دردست نیست. همانطور که گفته شد هر فرد مشهوری می‌توان آن را فعال یا غیرفعال سازد. در اخباری مرتبط پیشتر گزارش شد که ایلان ماسک با نهایی شدن خرید توییتر قصد دارد بخش بزرگی از کارکنان آن را کنار بگذارد. حال که این موضوع به حقیقت تبدیل شده، بسیاری از کارکنان اخراجی تصمیم گرفتند به شکایت از ماسک بپردازند.

ماسک قابلیت های پولی بیشتری به توییتر می آورد

این کارکنان اخراجی معتقدند که حرکت ماسک موجب نقض یکی از قوانین کار امریکا موسوم به WARN شده است. طبق این قانون، شرکت‌هایی با ۱۰۰ کارمند اگر قصد دارند نیمی از کارکنان را اخراج کنند، باید حداقل ۶۰ روز قبل به آنها اطلاع داده تا به دنبال فرصت شغلی دیگری باشند. واشنگتن پست گزارش داد توییتر به کارکنان ایمیلی ارسال کرده و بزودی وضعیت شغلی آنها را تعیین خواهد کرد.

گفته شده پیام برای کارکنان غیر اخراجی در ایمیل رسمی و اخراجی در ایمیل شخصی قابل دریافت است. توییتر اعلام کرده که اخراج کارکنان در جهت رسیدن به هدف ماسک یعنی افزایش ارزش و موفقیت کمپانی صورت گرفت. در شکایت آمده که دادگاه ماسک را به تبعیت از قانون WARN کند تا آنها بتوانند به منافعی دست یابند.


مواردی که می‌توانید مطالعه کنید:

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا