آموزش و ترفند

اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد باید چه اقداماتی انجام دهید؟

برای برخی از کاربران اتفاق افتاده که افرادی به قصد اخازی یا اذیت کردن، با استفاده از ترفندهایی اقدام به هک کردن صفحه اینستاگرام کاربر کرده اند. با موبایلستان همراه باشید تا به شما در مورد روش های بازیابی اکانت هک شده، توضیحاتی ارائه کنیم.

اپلیکیشن اینستاگرام به خاطر محبوبیت زیادی که بین کاربران و اینفلوئنسرها پیدا کرده، باعث ایجاد محیطی برای افراد سودجو نیز شده است، به همین دلیل افرادی با عنوان هکر، با استفاده از ترفندهایی، از سادگی افراد استفاده میکنند و به اکانت اینستاگرام کاربر نفوذ می کنند. سپس بعد از تغییر رمزعبور، ایمیل، و شماره موبایل، اقدام به اخازی از کاربر می کنند.

حال اینستاگرام روش هایی را برای بازیابی دسترسی اکانت برای صاحب صفحه ایجاد کرده که در ادامه به این بیان این روش ها می پردازیم، اما قبل از هرچیزی باید بدانید که برای بازگردانی اکانت اینستاگرام، ثبت بودن آدرس ایمیل و تلفن شما در پروفایل اکانت اینستاگرام الزامی می باشد. درصورت عدم وارد شدن این دو مورد در تنظیمات، هیچ راهی برای بازیابی دسترسی وجود نخواهد داشت و باید با صفحه خود خداحافظی کنید و یا با فکر هکر وارد معامله شوید.

لذا درصورتی که هنوز اکانت شما دچار مشکل نشده، پیشنهاد می کنیم که مطلبی که در لینک زیر نوشته شده را ابتدا مطالعه کنید و موارد اعلام شده را انجام دهید، سپس به ادامه این مطلب بازگردید.

ورود دو مرحله ای به اینستاگرام و آموزش ورود بدون داشتن Security code

مطالب مرتبط

ایمیل خود را چک کنید

اولین اقدامی که بعد از اینکه متوجه شدید اکانت شما هک شده باید انجام دهید، چک کردن ایمیلتان می باشد. اینستاگرام برای هر تغییری در اکانت شما، یک ایمیل برای اطلاع رسانی به شما ارسال می کند. اما ایمیلی که در صورت تغییر ایمیل اکانت برای شما ارسال می کند، کمی متفاوت است.

در متن ایمیل عبارتی با عنوان “revert this change” وجود دارد که شما می توانید با زدن روی این لینک، تغییر ایمیل اکانت را به حالت قبل برگردانید. در واقع درصورتی که فرد هکر ایمیل اکانت شما را به ایمیل خودش تغییر داده باشد، شما می توانید با زدن این دکمه مجددا ایمیل خودتان را روی اکانت اعمال کنید و سپس اقدام به بازیابی رمزعبور اکانت خود کنید.

ریپورت کردن اکانت

اگر به هر دلیلی بعد از هک شدن اکانت اینستاگرامتان، دسترسی به ایمیل خود نداشتید و یا ایمیلی دریافت نکرده بودید، اینستاگرام راه دیگری را برای شما در نظر گرفته است. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید :

بروی دستگاه های اندرویدی :

 1. در صفحه ورود به اکانت اینستاگرام، در زیر دکمه Login، بروی عبارت “Get help signing in” بزنید
 2. در صفحه باز شده، نام کاربری، تلفن و یا ایمیل مربوط به اکانت خود را وارد نمایید و دکمه Next را بزنید
 3. بروی عبارت “Need more help?” بزنید
 4. در صفحه باز شده مطابق تصویر اطلاعات لازم را تکمیل نمایید

 

بروی دستگاه های اپل :

 1. در صفحه ورود به اکانت اینستاگرام، در زیر دکمه Login، بروی عبارت “Forgot password?” بزنید
 2. در صفحه باز شده، نام کاربری، تلفن و یا ایمیل مربوط به اکانت خود را وارد نمایید و دکمه Next را بزنید
 3. بروی عبارت “Need more help?” در زیر عبارت Send Login Link بزنید
 4. در صفحه باز شده مطابق تصویر اطلاعات لازم را تکمیل نمایید

 

توضیح : در مرحله 4، در مورد گزینه های علامت گذاری شده باید بدانید :

 • شماره 1: ایمیلی که با آن اکانت را ساخته بودید وارد کنید
 • شماره 2: ایمیلی که اکنون به آن دسترسی دارید و مطمئن هستید هکر به آن دسترسی ندارد
 • شماره 3: نوع صفحه خود را مشخص کنید (صفحه کاری، صفحه شخصی شامل عکسهای خود، صفحه شخصی بدون عکسهای خود)
 • شماره 4: علت ثبت این درخواست را مشخص کنید (فراموشی ایمیل، عدم دسترسی به ایمیل، هک شدن اکانت، دلایل دیگر)

سپس درخواست را ثبت کنید و منتظر ایمیل از سمت اینستاگرام باشید.

 

تائید هویت مالک اکانت

پس از ثبت درخواست در مرحله قبل، ایمیل خودکار از تیم امنیت اینستاگرام دریافت می کنید که از شما می‌خواهد تا هویتتان را تائید کنید. ممکن است یکی یا هر دو مورد از موارد زیر از شما درخواست شود:

 • یک عکس سلفی از خودتان در حالی که کاغذی را در دست دارید و روی آن کدی که برایتان ارسال شده است را نوشته اید، بگیرید.
 • آدرس ایمیل یا شماره تلفنی که با آن ثبت‌نام کردید و نوع دستگاهی که در زمان ثبت‌نام از استفاده کردید را اعلام کنید (مثال: iPhone، Android، iPad، غیره).
اگر اکانت اینستاگرام شما هک شد باید چه اقداماتی انجام دهید؟
تصویر نمونه درخواست اینستاگرام

زمانی که اطلاعاتی را که برای تأیید هویتتان درخواست شده بود، به تیم امنیت اینستاگرام ارسال کردید، دستورالعمل‌های خاصی را برای بازیابی حسابتان به آدرس ایمیلی که در مرحله قبل وارد کرده بودید، ارسال می‌کنند و توسط آنها می توانید اکانت خود را پس بگیرید.

البته این آموزش فقط برای زمان هک شدن کاربر ندارد، بلکه اگر به هر دلیلی مانند : فراموشی رمز عبور، عدم دسترسی به موبایلتان، عدم دسترسی به ایمیل و … می توانید از این روش برای درخواست بازیابی اکانتتان استفاده کنید


بیشتر بخوانید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا