اخبار

نسخه جدید واتساپ با افزودن شدن قابلیتی نظیر کانال برای iOS منتشر شد

نسخه جدیدی از اپلیکیشن واتساپ برای کاربران iOS منتشر شده است. در این نسخه قابلیت‌هایی را در خصوص ادمین‌های گروه شاهد هستیم. قابلیت‌های مذکور چندی پیش برای نسخه اندرویدی واتساپ افزوده شده بودند. همراه موبایلستان باشید تا اطلاعات بیشتری در این خصوص به دست آوریم.

اوایل ماه جاری بود که واتساپ نسخه جدیدی از اپلیکیشن اندرویدی خود را منتشر کرد که روی ادمین گروه‌ها متمرکز شده بود و قابلیت‌هایی را در این خصوص ارائه می‌داد. حال شاهد نسخه جدیدی از این سرویس برای کاربران iOS هستیم که در جریان آن برخی ویژگی‌های جدید در اختیار این کاربران قرار می‌گیرد. در نسخه جدید واتساپ برای iOS نیز بیشتر روی ادمین گروه‌ها تمرکز شده است و شاهد قابلیت‌های جدید و برخی بهبود‌ها در این خصوص هستیم.

مطالب مرتبط:

یکی از قابلیت‌های جدیدی که در این نسخه وجود دارد، امکان اعمال برخی تنظیمات توسط ادمین در گروه‌ها است که بعد از آن، تنها ادمین می‌تواند در گروه مطلب ارسال کند. این قابلیت بیشتر عملکردی شبیه به کانال‌های تلگرام دارد که تنها ادمین‌ها قادر به ارسال محتوا هستند. در بخش تنظیمات گروه نیز اکنون قابلیت جدیدی در خصوص اطلاعات گروه قرار گرفته است. البته باید توجه داشت که در حال حاضر هیچ ادمینی نمی‌تواند پیام‌های خصوصی ارسال شده از سوی کاربران را بخواند یا پاسخ دهد. واتساپ در خصوص یکی از قابلیت‌های جدید خود این چنین می‌گوید:

یکی از دلایلی که کاربران از گروه‌ها استفاده می‌کنند، با خبر شدن از اطلاعیه‌ها و برخی اخبار است. برای مثال والدین از معلمین مدرسه اطلاعاتی به دست می‌آورد یا مواردی نظیر ارتباط با مراکز و مشاهده اطلاعیه‌های برخی شرکت‌ها همگی اغلب به صورت یک جانبه صورت می‌گیرند. در نتیجه ما تنظیمات جدیدی را معرفی و اضافه کردیم که برای موارد این چنینی کاربردی است.

واتساپ

یکی دیگر از ویژگی‌هایی که در این نسخه به واتساپ اضافه شده، این است که با تغییر شماره موبایل ادمین، این موضوع به کاربران اطلاع داده می‌شود. تنظیماتی در این خصوص اضافه شده که در بخش Account / Change Number قرار دارد. البته ادمین می‌تواند انتخاب کند که چه مخاطبانی باید از این تغییر شماره مطلع شوند.

همان‌طور که در این مقاله از موبایلستان مطالعه کردید، با برخی قابلیت‌های جدید در آخرین نسخه واتساپ برای سیستم عامل iOS آشنا شدیم. نظر شما در خصوص این قابلیت‌ها چیست؟‌ با ما و کاربران موبایلستان از طریق بخش دیدگاه‌ها در ارتباط باشید.


بیشتر بخوانید:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سوال امنیتی * زمان ورود پاسخ سوال امنیتی به پایان رسیده است. توسط دکمه مربوطه سوال را ریفرش کنید

دکمه بازگشت به بالا