اخبار

عرضه اندروید پای برای شیائومی Mi A1

چنانچه خوانندگان و همراهان همیشگی وب‌سایت موبایلستان می‌دانند، تلفن‌های همراه هوشمندی که به‌عنوان زیرمجموعه برنامه اندروید وان به بازار عرضه می‌شوند قرار است تا به‌روزرسانی‌های نرم‌افزاری روز را دریافت کنند. البته این به‌روزرسانی‌ها معمولا در اسرع وقت و با مدت‌زمان کمی پس از عرضه نسخه‌های جدید اندروید انجام نمی‌شود اما به نظر می‌رسد که این بار موضوع اندکی تفاوت داشته است و اندروید ۹.۰ پای هم‌اکنون به تلفن همراه هوشمند شیائومی Mi A1 راه پیداکرده است.

مطالب مرتبط

حجم در نظر گرفته‌شده برای این فرم‌ویر ۱۰۷۴ مگابایت است و در کنار ارائه قابلیت‌های جدید این نسخه از اندروید، ویژگی پشتیبانی از رادیو FM را برای این تلفن همراه هوشمند به ارمغان می‌آورد. لازم به ذکر است که این ویژگی تاکنون بر روی شیائومی Mi A1 در دسترس نبود و تنها برادر چینی آن یعنی ۵X از آن بهره‌مند بود.
فهرست تغییرات عرضه‌شده به همراه این به‌روزرسانی جدید شامل افزوده شدن گزینه‌های جهت‌یابی جدید نیز هست. البته هنوز مشخص نیست که این گزینه‌های جدید راهبری درواقع همان دکمه و حالت‌های جدید پیکسل‌ها است یا به تغییرات جهت‌یابی شخصی‌سازی‌شده شیائومی اشاره دارد. همچنین قابلیت باتری قابل تنظیم و ویژگی‌های مرتبط با روشنایی صفحه‌نمایش نیز در این به‌روزرسانی معرفی‌شده‌اند.
لازم به ذکر است که اولین گزارش دریافت این به‌روزرسانی از کاربری در کشور بنگلادش به دست ما رسیده است و انتظار می‌رود تا تمامی بازارهای جهانی به ترتیب آن را دریافت کنند. در این میان به‌روزرسانی اندروید پای برای همراه هوشمند شیائومی Mi A2 از چند هفته پیش برای این دستگاه هوشمند عرضه‌شده است.

بیشتر بخوانید

نمایش بیشتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا